Манчестър Сити разби с 4:1 Ливърпул в дербито от 29-ия кръг на Висшата лига. Мохамед Салах откри за „червените“, но след това шампионите буквално помляха съперника си с голове на Хулиан Алварес, Кевин Де Бройне, Илкай Гюндоган и Джак Грийлиш. С успеха „гражданите“ се приближиха на 5 точки от лидера Арсенал, който по-късно днес играе с Лийдс.

Домакините бяха голмайстора си Ерлинг Холанд, който има 42 гола за тима от началото на сезона, но не попадна в групата за двубоя заради контузия в слабините.

Двата отбора предложиха високо темпо още от първия съдийски сигнал. В 17-ата минута Ливърпул поведе. Дълга топка намери Диого Жота, който отклони към Мохамед Салах и звездата на мърсисйдци с едно докосване прати топката в мрежата.

Сити отговори с изстрел на Марез в горния ляв ъгъл на Алисон, но бразилецът показа феноменален рефлекс и изби в корнер. Тимът на Пеп Гуардиола изравни в 28-ата минута.

Марез подхвана атака отдясно, която стигна до отсрещния фланг, където бе Джак Грийлиш, който подаде по земя към Хулиан Алварес, а аржентинецът отблизо не сбърка за 1:1.

Манчестър Сити сътвори пълен обрат веднага след почивката. Марез получи на скорост топката на десния фланг, след което направи успореден пас в пеналта, а там Алисон не успя да пресече топката и Де Бройне засече за 2:1. Малко по-късно домакините нанесоха и трети удар по своя съперник. Марез проби отдясно и намери Алварес в наказателното поле.

Аржентинецът стреля, но ударът му бе блокиран. Топката обаче отиде у Гюндоган, който реализира без проблем. Веднага след това Гакпо имаше възможност да върне едно попадение, но ударът му мина покрай вратата на Едерсон.

Грийлиш пък стреля по диагонала, но Алисон се намеси добре и спаси. В 74-ата минута Де Бройне и Грийлиш комбинираха добре отляво на пеналта и англичанинът се оказа на върха на атаката, засичайки подаване на белгиеца за 4:1.

Манчестър Сити – Ливърпул 4:1

Голмайстори: 0:1 Салах (16), 1:1 Алварес (28), 2:1 Де Бройне (46), 3:1 Гюндоган (53), 4:1 Грийлиш (74)

Манчестър Сити: Едерсон, Джон Стоунс, Мануел Аканджи, Рубен Диаш, Нейтън Аке, Илкай Гюндган, Родри, Кевин Де Бройне, Рияд Марез, Хулиан Алварес, Джак Грийлиш

Ливърпул: Алисон, Трент Александър-Арнолд, Ибрахима Конате, Върджил ван Дайк, Анди Робъртсът, Фабиньо, Джордан Хендерсън, Харви Елиът, Диого Жота, Мохамед Салах, Коди Гакпо