Шефът на реферите в английската Висша лига - Хауард Уеб призна, че вторият гол на Манчестър Сити срещу Фулъм не е трябвало да бъде зачетен заради засада. През уикенда шампионите на Англия спечелиха домакинството си на "котиджърс" с 5:1, но вторият гол на "гражданите" предизвика полемики.

В петата минута на продълженията на първото полувреме защитникът на Сити Нейтън Аке се разписа от ъглов удар, като топката прелетя между краката на Мануел Аканджи и се озова в мрежата.

Аканджи не игра с топката преди тя да влезе в мрежата, но бе в положение на засада и бе застанал точно пред вратаря на Фулъм, който нямаше видимост от играча пред себе си.

Ситуцията бе преразгледана на ВАР, но изненадващо главният арбитър Майкъл Оливър призна гола.

"Ситуацията е очевидна – това е засада. Мисля, че този гол трябваше да бъде отменен. Аканджи има влияние върху вратаря и в това няма спор“, каза цитираният от Фокус Хауърд Уеб.