Манчестър Сити продължава с победите, но и контузиите не спират да тормозят шампиона на Англия.

Снощи Гражданите се справиха с Цървена Звезда и спечелиха с 3:1 след силно второ полувреме, но още преди почивката останаха без Бернардо Силва.

Португалецът напусна с травма и след двубоя Пеп Гуардиола обяви, че първоначалните очаквания са той да не играе няколко седмици.

„Имаме проблеми, но няма да се оправдавам с контузиите. Положението просто е такова. Ще се справим с играчите, които са здрави и с правилната настройка. Понякога просто се случва да не можеш да използваш важни фигури дълго време“ заяви Пеп.

Освен Силва с  травми са още Кевин де Бройне, Джак Грийлиш, Матео Ковачич и Джон Стоунс. От  тях хърватинът е най-близо до завръщане, докато Грийлиш вероятно ще бъде на линия през следващата седмица. Сити приема Нотингам тази събота, след това гостува на Нюкасъл за Карабао Къп, за да дойде и визита на Уулвърхемптън.