
Рома взе трудна победа с 3:2 срещу Удинезе у дома при завръщането на капитана Франческо Тоти. Ветеранът не бе играл месец заради контузия, но започна титуляр и се отличи с първия гол в мача. От него тръгна и атаката при второто попадение на Рома.
Вълците обаче не спечелиха никак лесно. Единствено невероятните спасявания на вратаря Морган де Санктис донесоха успеха на столичани. Те дръпнаха с 2:0 още до 30-ата минута.
Първо Тоти се разписа с добавка, а след това Матия Дестро бе точен след пас на Жервиньо. След паузата обаче Удинезе върна един гол чрез Пинци. Защитникът на Рома Торосидис се разписа за 3:1 с мощен удар, но 10 минути преди края резултата стана 3:2 след гол на Баста.
В крайна сметка Рома удържа победата и остана на 3 точки пред третия Наполи, който има и мач повече от римляните. Лидерът Ювентус обаче е на 14 точки напред. Вълците са с 61 точки, срещу 75 на Старата госпожа.
Столичани се нуждаеха от победа не само, защото лидера Ювентус имаше 17 точки аванс, а и защото третия Наполи спечели по-рано днес и се изравни по точки с Вълците.
Рома приветства обратно в състава капитана Франческо Тоти, който не игра месец заради разтежение. Това беше добре дошло, защото в последните 2 мача възпитаниците на Руди Гарсия не успяха да вкарат гол. Даниеле де Роси и Майкон обаче отсъстваха заради наказания, а Балдзарети и Строотман бяха контузени.
Отне само 2 минути на Рома да застраши вратата на съперника. Вратарят на Удинезе Симоне Скуфе, който е едва на 17 години, отрази удар на Матия Дестро. След това стража на Удинезе трябваше да избива и мощен шут на Бенатиа.
Вечерта обаче принадлежеше на завърналия се в игра Тоти. Капитанът откри резултата в 22-ата минута. Ветеранът бе на точното място, след като Скуфе изби удар на Жервиньо, за да се разпише с удар от 10 метра. Това бе гол №233 за Тоти в Серия А.
Удинезе опита веднага да отвърне. Вратарят Де Санктис трябваше да спасява с една ръка след удар отблизо на Баду. Стражът на Рома е в невероятна форма напоследък.
Рома не се бави много и в 30-ата минута удвои аванса си. При една контраатака, Жервиньо получи топката от Тоти зад защитата и подаде към Дестро, който макар и от втория път успя да преодолее Скуфе. 7-и гол за Дестро от началото на сезона.
Антонио ди Натале преодоля съперник и стреля силно, но отново Де Санктис с перфектна намеса спаси. Капитанът на Удинезе пък отиде и лично поздрави вратаря за невероятното представяне.
В края на полувремето Удинезе се активизира и натисна. Нов удар на Ди Натале мина покрай вратата.
След паузата Удинезе намали аванса на съперника. В 51-ата минута Джампиеро Пинци стреля отлично от границата на наказателното оле и прати топката с левия крак в ъгъла - 3:1. Голът е с особено значение за Пинци, който е юноша на Лацио.
Това още повече отвори мача. Грешка на Наинголан позволи на Ди Натале да излезе на стрелкова позиция, но за пореден път Де Санктис спаси с невероятен рефлекс. Стражът на Рома бе причината Вълците да имат аванс, а те скоро го увеличиха.
В 69-ата минута Торосидис пое топката отдясно навлезе навътре към средата на терена и след като видя, че никой не го атакува стреля силно с левия крак. Топката се заби в долния ъгъл на Скуфе - 3:1.
Веднага след това отново Ди Натале видя, как Де Санктис спаси удара му, който можеше да се превърне в гол. Вратарят на Рома бе наистина изключителен.
Малко след това Тоти отстъпи мястото си на Флоренци. Удинезе обаче натисна. Защитата на Рома много често позволяваше на съперниците да излизат да добри позиции за удар. Пянич загуби топката в средата и подари контра на Удинезе. Ди Натале изведе Алан на чиста позиция фронтално срещу вратата, но удара бе много неточен.
В 80-ата минута гостите върнаха едно попадение. След центриране от корнер защитата на Вълците не се ориентира. Вратарят Де Санктис изби удар от упор с глава на Данило, но топката попадна у Баста, който от воле я заби под гредата за 3:2.
2 минути преди края Рома пропусна да убие интригата. Алан се подхлъзна при изнасянето на топката и я загуби. Пянич веднага подаде към свободния Флоренци, който от чиста позиция стреля над вратата.
РОМА - УДИНЕЗЕ 3:2
1:0 Тоти 22
2:0 Дестро 30
2:1 Пинци 51
3:1 Торосидис 69
3:2 Баста 80
Рома: Де Санктис, Торосидис, Бенатиа, Кастан, Додо (85 Романьоли), Наинголан, Тадеи, Пянич, Жервиньо, Дестро (81 Бастос), Тоти (72 Флоренци)
Удинезе: Скуфе, Орто, Данило, Домици, Видмер, Пинци (64 Муриел), Алан, Баду (85 Зиелински), Баста, Перейра, Ди Натале (80 Ди Натале)
Коментари
Напиши коментар21:08 | 18 мар 2014 г.
13:42 | 18 мар 2014 г.
11:52 | 18 мар 2014 г.
10:34 | 18 мар 2014 г.
10:01 | 18 мар 2014 г.
08:44 | 18 мар 2014 г.
08:32 | 18 мар 2014 г.
00:05 | 18 мар 2014 г.
Напиши коментар