Наполи защити лидерската си позиция в Серия А след победа с 1:0 над Удинезе като гост. Неаполитанците измъкнаха трите точки след точно попадение на Жоржиньо, който се разписа в 33-а минута с добавка, след като вратарят на Удинезе изби битата от него дузпа.

Така Наполи отново има 2 точки аванс пред втория Интер, който за кратко бе начело след победата си снощи над Каляри с 3:1.
Рома се отдалечи на 7 точки от върха след равенство 1:1 при гостуването на Дженоа. Ремито е първо за "вълците" в Серия А за сезона.

Римляните поведоха с гол на Стефан Ел Шаарауи в 59-а минута, но не успяха да удържат преднината след необмислена постъпка на капитана си Даниеле Де Роси. Ветеранът удари без топка в наказаталното поле съперник и реферът му показа червен картон и отсъди дузпа в полза на Дженоа. Джанлука Лападула бе точен от бялата точка и донесе точка за Дженоа.

Българският национал Андрей Гълъбинов не игра за Дженоа заради контузия.