Рома победи с 4:1 Сампдория в мач от 12-ия кръг на Серия А. "Римляните" не срещнаха никаква трудност на "Олимпико", като влезлия в криза отбор на Дория не създаде почти нищо интересно пред Олсен за всичките 90 минути.

Тимът на "римските вълци" откри резултата още в 19-та минута след точен изстрел на Хуан Жезуш. До края на полувремето Коларов и Клуйверт можеха да покачат до 2:0, но ударите им минаха встрани. Малко преди да измине час игра Шик отбеляза втория гол за Рома, а в 72-та Стефан Ел Шарауи реализира с отличен прехвърлящ удар за 3:0.

Грегоар Дефрел върна един гол за гостите след технично отиграване, но в добавеното време Ел Шаарауи направи победата още по-убедителна.

Така "рисмките вълци" излязоха на шестото място с 19 точки - на две зад градския съпрник Лацио, който по-късно днес играе със Сасуоло. Сампдория пък записа трета поредна загуба и общо 10 гола във вратата си за три мача.