Бившият играч на ЦСКА и Лудогорец Михаил Александров вкара първия си гол за Арсенал (Тула). Българският национал откри резултата за успеха с 3:0 над Том (Томск).

Крилото овладя пас на другия българин в тима – Иван Иванов, напредна и с топовен изстрел прониза вратаря на гостите Алексей Солонин за 1:0.

Домакините затвърдиха успеха си в 74-ата минута с гол на Муса Думбия, а попадение в 89-ата минута на ветерана Кирил Комбаров оформи и крайното 3:0.

И двата гола се получиха по един и същи начин, като вратарят отразяваше ударите най-напред на Комбаров, а след това и на Думбия, но нямаше шанс при добавките.

С успеха тимът от Тула вече има 18 точки и излезе от зоната на директно изпадащите, като в момента заемат 13-а позиция. Том остава на последната 16-а в подреждането с 12 точки. Между тях са Оренбург и Криля Советов с по 16 точки.