Бившият нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов заяви, че най-големият съперник на „червените дяволи“ Ливърпул заслужава да бъде коронасян за шампион на Висшата лига и ще бъде несправедливо за тима от „Анфийлд“, ако сезонът не може да бъде завършен заради пандемията от коронавирус.
Кампанията бе спряна, като от лигата вчера заявиха, че датата на подновяване „се преразглежда постоянно“. Ливърпул, който има аванс от 25 точки пред действащия шампион Манчестър Сити при девет оставащи кръга, се нуждае от шест точки, за да си гарантира първа титла от 30 години насам. „Хората казват, че титлата трябва да бъде дадена на Ливърпул и, честно казано, те я заслужават заради начина, по който играха дотук през сезона, никой нямаше да ги достигне. При начина, по който те провеждат мачовете си, играта, която демонстрираха и огромния аванс, с който разполагат, те напълно заслужават титлата през този сезон“, започна Бербатов, който реализира 56 гола в рамките на четири сезона с фланелката на Юнайтед, за Betfair.
Докато имаше спекулации относно намаляване броя на срещите до края или дори преждевременен край на кампанията, Висшата лига заяви, че за тях остава цел вътрешният шампионат и купите да бъдат завършени. „Въпреки това, всяко завръщане ще бъде само с пълната подкрепа на правителството и когато позволят медицинските препоръки“, се каза в изявление на лигата в петък.
Бившият национал на България Бербатов, който игра още за Тотнъм и Фулъм в Премиършип, сподели, че не знае кое решение относно завършването на първенството ще бъде правилното, добавяйки, че „каквото и да е решението, то няма да е толкова популярно“. През 2010 нападателят стана първият играч на Юнайтед с хеттрик срещу Ливърпул за последните 64 години при победата на „червените дяволи“ с 3:2 на „Олд Трафорд“. „Толкова е странно, ще бъде несправедливо за Ливърпул, ако сезонът бъде анулиран, те ще бъдат много разочаровани“, завърши той. /БГНЕС







Биатлон, стрелба и педагогика - историята на Кристиян Божилов (+ВИДЕО)
"Икономическо цунами", "Пистолет срещу бизнеса": Критики срещу Бюджет 2026
Иван Иванов се би мъжки, но загуби на дебюта си в турнир от ATP
Скандал в българския шахмат - грозят ни тежки санкции
Пешеходец, ударен от линейка в Симеоновград, е починал на път за болницата
6 токсични навика, които пречат на щастието
Почти 9 кг дрога е иззета при акции в Пловдивско през октомври
С томбола обикновени парижани може да спечелят гробно място до велика личност
Cadillac сложи космическа цена на своя флагман
Японци развенчаха мита за LED фаровете
Eто го новото Renault Twingo
5 проблема, които нискокачественото гориво причинява
Агит Кабайел ще защитава временната си титла на WBC на 10 януари в Германия
Гига Чикадзе се завръща срещу Кевин Валехос на финалното UFC събитие за 2025 г.
Марио Баутиста: „От UFC ми обещаха нещо голямо след загубата от Нурмагомедов“
Джейк Пол коментира отменения бой с Джервонта Дейвис
Нов нехормонален медикамент при менопауза одобри FDA
Памуклийка – древна билка от помощ при съвременни заболявания
Захарен диабет тип I при деца - хранене и инсулинолечение
В УМБАЛ „Света Марина“ – Варна спасиха петдневно бебе с рядка вродена аномалия
Коментари
Напиши коментар09:42 | 6 апр 2020 г.
21:21 | 5 апр 2020 г.
19:39 | 4 апр 2020 г.
18:39 | 4 апр 2020 г.
Напиши коментар