Бившият национал и нападател на Левски Валери Божинов даде интервю за италианската медия Il Centro, в което сподели целите, които си е поставил с отбора на Пескара. Пред изданието той говори за физическото си състояние, трите месеца без футбол и голямата си мечта – да играе отново в Серия А.
“Винаги съм тренирал и нямам търпение да започна отново. Много сме концентрирани и нетърпеливи да преминем през негативния период, в който бяхме попаднали преди паузата. Може да се каже, че бяхме изгубили до известна степен увереността си, но сега нещата са различни. Целите пред Пескара? Аз съм оптимист и винаги съм мислил положително през моя житейски път. Убедени сме, че можем да тръгнем нагоре. Сега заемаме неудовлетворяващо място е класирането, но екипът има важни ценности. Всичко може да се случи“, оптимистичен е Божинов.
Отборът на Пескара заема 14-тото място в Серия Б на Италия, но българинът не крие амбициите си за по-предно класиране и желанието си да бъде полезен на тима.
„Знам какви са изискванията на клуба, треньора и феновете. Не се страхувам да поемам отговорности. В момента трябва да работим усилено и да говорим малко. Не съм спирал да тренирам и сега съм готов. Не сме играли от известно време и ще е нужно малко търпение. Вече не съм на 18 години и това си оказва влияние. Играя по-различно от преди. На моята възраст трябва да се отнасям с още по-голямо внимание към тялото, ума и храненето си, но все още мога да бъда полезен“.
„Дали имам мечта? Да, бих искал отново да играя в Серия А и се надявам да го направя с Пескара“, завърши той, цитиран от Стандарт.
От италианското издание не пропуснаха на отбележат факта, че Божинов дари заплатата си от Пескара на „историческия за България отбор н







6 китайски зодии привличат късмет и пари на 14 май 2026
Кантарджиев: Хантавирусът причинява белодробна и сърдечна недостатъчност
В Гърция се провежда 24-часова стачка
Католици от цял свят почетоха Богородица във Фатима (СНИМКИ)
Костадинов: Мерките за намаляване на цените са три, но кабинетът "Радев" няма да ги предприеме
Четири дни ваканция за учениците
Лавров: Западът се опитва да забрани руския газ и петрол, за да "накаже" Москва
Звезда от НБА почина от свръхдоза
Историческо: BMW събира всички арт автомобили за първи път
Хибридът ви харчи твърде много? Ето къде грешите
Автопилотът на Tesla носи десетки милиони долари печалба
Край на ерата Saab: последните произведени автомобили се продават
Байсангур Сусуркаев посочи трима възможни съперници след UFC 328
Ярослав Амосов е готов за големите имена след UFC 328
Лас Вегас ще приеме Световното първенство по борба през 2027 година
Василий Ломаченко се завръща
Делир в напреднала възраст – спешно състояние, което често се бърка с деменция
Афазия – когато думите изчезват
Имунотромбоза – как имунната защита води до запушване на микросъдовете?
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Коментари
Напиши коментар23:01 | 8 юни 2020 г.
17:13 | 7 юни 2020 г.
15:35 | 7 юни 2020 г.
Напиши коментар