Българският национал Георги Миланов ще започне подготовка през юни с Динамо (Букурещ) и все пак може и да поднови договора си с клуба, макар да е получил три оферти от други клубове, обяви в предаването "Totul pentru Dinamo“, цитирано от gsp.ro, спортният директор на клуба Козмин Михалеску.
В началото на април румънските медии обявиха, че треньорът на Динамо – Желко Копич е решил да прави промени в състава и Миланов не е в плановете му за новия сезон. Сега обаче явно ситуацията търпи малка промяна – дали заради силните мачове на българина напоследък, дали защото Динамо не може да намери адекватни нови лица, не е ясно.
След мача с Университатя (Клуж) през уикенда, Михалеску каза, че "Миланов ще започне лятната подготовка с отбора, най-малкото защото договорът му е до края на юни".
"Ще направим конкретна оценка на всичко, което се случи този сезон, след мача срещу Университатя Крайова. Това, което мога да ви кажа, е, че Георги Миланов този сезон изигра най-много минути в кариерата си“, започна директорът изказването си. "Ясно е, че ни е помагал в трудни моменти, когато сме имали нужда от това. И винаги е бил до нас. Няма съмнение в приноса му за постигнатото през този сезон".
След това той обясни, че е наясно как интерес към юношата на Литекс (Ловеч) не липсва. За него имало няколко предложения, и от България, и от Румъния.
"В момента доколкото знам, е получил поне три оферти, защото имаше добър сезон. Той е вторият капитан на България и беше призован отново за юнските мачове. Знаем за предложенията от други отбори и сега се опитваме да помислим как да планираме за следващия сезон. Най-вероятно ще започне с нас юнската подготовка".
Миланов през тази кампания е записал 39 мача във всички турнири, и макар в тях да няма гол, присъствието на терена му се усеща. За разлика от миналия сезон, когато се бореха за оставане, сега "кучетата" – какъвто е прякорът на Динамо, ще завърши на 6-о място в крайното класиране.
Поне 10 трансфера през лятото планират в Динамо, но за момента няма яснота на какви позиции и дали има нещо договорено. Единственият, който със сигурност си тръгва, е левият бранител Антонио Луна. 34-годишнят испански ляв бек е имал клауза за достигане на определен брой мачове и тогава договорът му трябвало да се поднови автоматично. Това не се е случило и бившият футболист на Астън Вила и Севиля си тръгва от стадион "Стефан чел Маре".







Ще има ли дисциплинарни наказания срещу Сарафов и Русинова?
Църковен празник, поверия и забрани на празника на 13 май
Макрон разкърши снага в Кения ВИДЕО
Войната, нафтата, бензин... как се формира крайната цена на храните в магазина?
Депутатите ще обсъждат създаването на временни комисии
Заради градушката: Трявна обяви неучебен ден
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Как Nissan Qashqai направи революция с видимостта
Европейска държава настига Норвегия по дял на ЕV
Пет българки стартират на европейското първенство за кадетки в Самоков
Ерика Карабелева стана европейска вицешампионка по таекуондо
UFC Fight Night 276: Арнолд Алън и Мелкизаел Коста оглавяват бойната карта в Лас Вегас
Бургас приема исторически турнир по бразилско жиу-жицу през юни
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар