Кирил Десподов е все по-близо до завръщане на терена за ПАОК, след като започна да се включва в тренировъчния процес на тима. Възстановяването на българския национал върви по-бързо от първоначалните прогнози и има шанс той да бъде на разположение на треньорския щаб по-рано от очакваното, съобщава гръцкото издание protothema.gr.

Крилото на ПАОК получи травма по време на срещата срещу Арис (Солун) на 8 февруари, когато напусна принудително терена. Първоначалните надежди бяха, че проблемът няма да го извади задълго от игра и наставникът на тима Разван Луческу ще може да разчита на него скоро. Допълнителните изследвания с ядрено-магнитен резонанс обаче показаха разтежение със средна степен, което наложи по-дълъг период за възстановяване. Преди двубоя със Селта (Виго) Луческу дори допусна, че Десподов може да остане извън игра до средата на март.

След последната тренировка на тима след мача с Кифисия стана ясно, че има положително развитие както около състоянието на Десподов, така и на Деян Ловрен. Хърватският централен защитник вече е преминал през пълната си тренировъчна програма, а българинът се включи в голяма част от заниманието, което е знак, че завръщането му наближава. Въпреки това е малко вероятно той да започне като титуляр в предстоящото гостуване на Олимпиакос в неделя.

В лагера на ПАОК има притеснения около Джонджо Кени. Английският десен бек има проблем с петата и състоянието му предстои да бъде уточнено след допълнителни изследвания. Междувременно Суалиу Мейте и Димитрис Пелкас, които също получиха травми по същото време като Десподов, все още не са близо до завръщане и се готвят индивидуално с бегови упражнения.

От клуба обясниха, че титулярите от последния мач са преминали през възстановителна програма във фитнеса и басейна. Останалите футболисти са работили на терена върху владението на топката, тактическите задачи и са изиграли двустранна игра. Иржи Павленка, Джонджо Кени и Тайсън са преминали през лечение, като за английския защитник предстои и ядрено-магнитен резонанс заради травмата в петата.

След победата над Кифисия ПАОК отново оглави класирането в гръцката Суперлига. Тимът има същия брой точки като Олимпиакос и АЕК (Атина) – по 53, но е на върха благодарение на по-добрата голова разлика.