Ланс приема Арсенал във втория кръг от груповата фаза в Шампионската лига, като част от програмата в Група B, където се още отборите на Севиля и ПСВ.

Французите завършиха 1:1 в гостуването си на „андалусийци“ преди няколко седмици, а англичаните“ победиха убедително ПСВ с 4:0 на своя стадион.

14' 0:1 Габриел Жесус откри резултата с удар с десния си крак по земята от границата на наказателното поле.

25' 1:1 Адриен Томасон изравни резултата с прецизен диагонален удар с десния си крак от вътрешността на наказателното поле. Вратарят на гостите - Давид Рая, допусна грешка при изнасянето, подари топката на съперника и с няколко докосвания французите намериха мрежата му.

34' Контузия Букайо Сака напусна принудително терена. Физиотерапевтът на „лондончани“ третира левия крак на нападателя, но се наложи смяна. На негово място влезе Фабио Виейра. Арсенал приема Манчестър Сити във Висшата лига през уикенда и английският национал изглежда ще бъде под въпрос за дербито.

Първо полувреме 1:1 Арсенал владее повече топката, докато Ланс се защитава добре. Статистиката отчита равенство в ударите към двете врати (4:4) и изстрелите в очертанията (2:2).

69' 2:1 Елие Уахи остана сам около зоната на дузпата, за да завърши отлично с десния си крак. С ниско центриране в наказателното поле го откри Пшемислав Франковски.

Край на мача 2:1 Ланс победи Арсенал и излиза начело в Група B от Шампионската лига.