Севиля и Манчестър Юнайтед врътнаха стратегическо 0:0 на "Рамон Санчес Писхуан" в първи сблъсък от 1/8-финалите на Шампионската лига.
В този мач шансовете на двата тима бяха изравнени, но домакините така и не успяха да се възползват от положенията, които създадоха.
Гостите получиха неприятен удар, след като Ерера се контузи четвърт час след началото на мача и се наложи да бъде заменен от Погба, който доскоро лекуваше настинка.
Нулевото реми дава предимство на "червените дяволи" на реванша и те могат да продължат напред с една минимална победа с какъвто и да е резултат.
Срещата започна по-активно за домакините и още в 3-ата минута Муриел отправи коварен удар, който обаче бе отразен от Де Хеа.
Англичаните обаче не се пропукаха и десетина минути след това Санчес се озова на перфектна позиция в наказателното поле, но бе спрян от двама противникови бранители.
Постепенно обаче домакините имаха отново силни минути и отправиха удари от дистанция чрез Банега и Навас, които обаче не бяха от най-прецизните.
В 16-ата минута Ерера се контузи и бе принудително заменен от Погба.
Точно десет минути след това гостите стигнаха до най-добрия си шанс от началото на мача.
Лукаку бе намерен от Санчес в наказателното поле, но въпреки добрата позиция не успя да насочи топката в мрежата.
До самия край на полувремето нямаше кой знае какви инфарктни ситуации пред двете врати и в крайна сметка резултатът остана непроменен.
Де Хеа спаси удар на Корея в последната минута от полувремето и с това головите положения се изчерпаха.
Второто полувреме започна по-добре за гостите и в 48-ата минута Йънг бе близо до това да вкара, но след удара му от добра позиция спечели само ъглов удар.
В 51-ата минута Васкес се справи с двама противникови защитници и отправи коварен удар, но топката премина покрай вратата.
Последваха силни минути за андалусийци, които създадоха няколко опасни атаки.
В 65-ата минута Банега от фаул бе близо до това да се разпише, но испанският страж на Юнайтед спаси удара му.
Минути след това Лукаку бе изведен на чудесна позиция, но в крайна сметка не успя да се възползва.
Сарабия бе на косъм да реализира, след като бе намерен непокрит на далечната греда в 74-ата минута, но ударът му премина над вратата.
В 83-ата минута Лукаку вкара попадение, което не бе зачетено заради нарушение.
До самия край нямаше повече голове.
Севиля - Манчестър Юнайтед 0:0
СЕВИЛЯ: Рико, Навас, Ленгле, Меркадо, Ескудеро, Нзонзи, Банега, Сарабия, Васкес, Корея, Муриел.
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Йънг, Линдельоф, Смолинг, Валенсия, Матич, Мактоминей, Санчес, Мата (80 - Мата), Ерера (17 - Погба), Лукаку.







Жертвите на земетресението в Колумбия вече надхвърлят 240
Днес е важен църковен празник - обичаите и забраните на 12 август
Времето днес, 12 август: Горещо време с температури до 41 градуса
Хороскоп за 12 август 2026 г.: Какво очаква зодиите в работата и любовта
Божидар Саръбоюков стана трети в Европа
Рейгън срина СССР, сега САЩ насочват удар към ядрената империя на Кремъл
МО спира стрелбите заради опасност от пожари
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
Алистър Овърийм предизвика Рико Верховен за боксов сблъсък в Амстердам
Райън Гарсия не бърза за реванш с Девин Хейни
Еди Хърн продължава битката за Джошуа – Фюри да се проведе във Великобритания
Иън Гари: Уважавам Махачев, но ще взема титлата на UFC
Антиоксидантен парадокс и реалната полза от антиоксидантите
Как децата говорят за стреса показва потенциален риск за психичното здраве
Планетарната диета влияе благоприятно върху мозъчното здраве и задържа младостта
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Коментари
Напиши коментар00:29 | 22 фев 2018 г.
00:29 | 22 фев 2018 г.
00:27 | 22 фев 2018 г.
00:25 | 22 фев 2018 г.
00:24 | 22 фев 2018 г.
00:24 | 22 фев 2018 г.
00:20 | 22 фев 2018 г.
00:16 | 22 фев 2018 г.
23:59 | 21 фев 2018 г.
23:58 | 21 фев 2018 г.
Напиши коментар