Бенфика победи ПСВ Айндховен с 2:1 у дома в първи мач от плейофите за влизане в груповата фаза на Шампионската лига. На "Ещадио да Луж" домакините започнаха отлично двубоя и поведоха в резултата още в 10-та минута с гол на Рафа Силва, а малко преди почивката удвоиха преднината си чрез Юлиан Вайгъл. Коуди Гакпо върна едно попадение за нидерландците в 51-та минута, а до края на срещата не паднаха повече голове и Бенфика си осигури минимална преднина преди реванша в Айндховен след седмица.

В друг плейоф от миналата вечер Йънг Бойс надви Ференцварош с 3:2 у дома. Унгарците поведоха в 14-та минута чрез Франк Боли, но само две минути по-късно Мешак Елиа изравни. В 25-та минута Силван Хефти от състава на швейцарците направи дузпа и получи червен картон за нарушението, но Мирто Узуни не успя да реализира наказателния удар. Въпреки че бяха с човек по-малко, домакините успяха да поведат с 3:1 след голове на Винсънт Сиеро и Улисес Гарсия, а осеми минути преди края Боли запази шансовете на Ференцварош за реванша с втория си гол в двубоя./БГНЕС