Наполи разпиля Аякс насред Амстердам с 6:1. Домакините поведоха в 9-ата минута с гол на Мохамед Кудус, но Наполи отговори с 6 безответни попадения. Джакомо Распадори се разписа два пъти, а по един гол добавиха Джовани ди Лоренцо, Пьотр Жилински, Хвича Кварацхелия и Джовани Симеоне.

След тази разгромна победа Наполи остава на първата позиция в група „А“ с пълен точков актив и голова разлика от 13:2, докато Аякс запазва третата позиция във временното класиране.

Първото чисто положение в срещата бе на сметката на Наполи още във втората минута, когато Станислав Лоботка комбинира с Джакомо Распадори, който стреля встрани от вратата.

Стивън Бергвайн комбинира с Кенет Тейлър в 8-ата минута. Той шутира и въпреки че топката се удари в крака на Мохамед Кудус, влезе във вратата на Наполи, предава Тема спорт. Това е третият гол в три мача за ганайския атакуващ футболист на Аякс в Шампионска лига.

Матиас Оливейра напредна по крилото и центрира на втора греда, където беше Распадори, който засече с глава в обратния ъгъл, за да изравни резултата в 17-ата минута.

Ървинг Лосано подаде остър пас за Хвича Кварацхелия в наказателното поле на Аякс в 26-ата минута, но грузинецът стреля в тялото на Ремко Пасвеер.

Кварацхелия центрира топката от дясно, а от границата на вратарското поле Джовани ди Лоренцо се извиси над всички и отбеляза в 33-ата минута, за да може Наполи да осъществи пълен обрат.

Лосано подаде остро в наказателното поле, където Желински засече топката, но Пасвеер показа впечатляващ рефлекс и спаси в 40-ата минута. Последва добавка на Андре-Франк Замбо Агиса, който опита ножичен удар, но не намери очертанията на вратата.

Замбо Ангиса изведе Пьотр Жилински очи в очи срещу Пасвеер в 45-ата минута. Полякът запази хладнокръвие и отбеляза.

Само две минути след началото на втората част, вратарят на домакините даде лош пас, а Замбо Ангиса отне топката и комбинира с Распадори, който изпрати плътен удар в долния десен ъгъл на вратата на Аякс, за да отбележи своето второ попадение в срещата.

Стивън Бергюс пое отлично топката на границата на наказателното поле в 57-ата минута и шутира, но неговият удар премина покрай левия страничен стълб.

Кварацхелия комбинира на двойно подаване с Распадори, след което завъртя технично топката в обратния ъгъл, за да направи агонията на Аякс пълна в 63-ата минута.

След центриране от корнер в 69-ата минута Марио Руи стреля от воле, но Пасвеер спаси.

Душан Тадич хвана неспортсменски за врата Елиф Елмас и бе изгонен в 73-ата минута.

Елиф Елмас стреля опасно от пряк свободен удар в 75-ата минута, но топката премина покрай левия страничен стълб.

Ървинг Лосано направи страхотен пробив в 79-ата минута и стреля, но не успя да намери очертанията на вратата.

Танги Ндомбеле изведе майсторски Джовани Симеоне в 81-ата минута, а той от своя страна стреля с едно докосване, за да вкара шестия гол за неаполитанци.

Елиф Елмас отправи плътен удар в 86-ата минута, който мина на сантиметри покрай вратата на Аякс.

Аякс – Наполи 1:6

1:0 Мохамед Кудус 8′

1:1 Джакомо Распадори 17′

1:2 Джовани ди Лоренцо 33′

1:3 Пьотр Жилински 45′

1:4 Джакомо Распадори 47′

1:5 Хвича Кварацхелия 63′

1:6 Джовани Симеоне 81′

Състави:

Аякс: 22. Ремко Пасвеер, 15. Дивайн Ренш (84′ 25. Юри Баас), 2. Юриен Тимбер (80′ 21. Флориан Грилич), 3. Калвин Баси, 17. Дейли Блинд, 4. Едсон Алварес, 8. Кенет Тейлър (72′ 6. Дейви Класен), 23. Стивън Бергюс (72′ 9. Брайън Броби), 10. Душан Тадич (К), 7. Стивън Бергвайн, 20. Мохамед Кудус

Резерви: 1. Мартеен Стекеленбург, 16. Джей Гортър, 5. Оуен Вайндал, 6. Дейви Клаасен, 9. Брайън Броби, 11. Лукас Окампос, 18. Лоренцо Лука, 21. Флориан Грилич, 25. Юри Баас, 26. Юри Регеер, 29.Лисандро Магалан, 35. Франциско Консейсао

Треньор: Алфред Шрьодер

Наполи: 1. Алекс Мерет, 17. Матиас Оливейра, 13. Амир Рахмани, 3. Мин-Джае Ким, 22. Джовани ди Лоренцо (84′ 59. Алесандро Заноли), 68. Станислав Лоботка (80′ 70. Джанлука Гаетано), 99. Андре-Франк Замбо Ангиса, 20. Пьотр Жилински (46′ 91. Танги Ндомбеле), 77. Хвича Кварацхелия (64′ 7. Елиф Елмас), 11. Ървинг Лосано, 81. Джакомо Распадори (64′ 18. Джовани Симеоне)

Резерви: 16. Хуберт Идасиак, 30. Салваторе Сиригу, 5. Жуан Жезус, 6. Марио Руи, 7. Елиф Елмас, 18. Джовани Симеоне, 21. Матео Политано, 23. Алесио Зербин, 55. Лео Йостигор, 59. Алесандро Заноли, 70. Джанлука Гаетано, 91. Танги Ндомбеле