Шампионската лига се завръща днес, 12 декември, с осем мача от последния шести кръг на груповата фаза на турнира. В най-интригуващите срещи Копенхаген посреща Галатасарай, а Манчестър Юнайтед е домакин на Байерн Мюнхен в група А, като и двата двубоя са с начален час 22:00 българско време.
Ситуацията в групата преди последните мачове в нея е следната – Байерн е сигурен осминафиналист, като отдавна си осигури и първото място. Битката за второто обаче ще бъде жестока. Копенхаген за момента е втори с 5 точки, колкото има и третият Галатасарай, който обаче е с един гол по-лоша голова разлика от датчаните. Манчестър Юнайтед е на дъното с 4 пункта. „Червените дяволи“, които през уикенда понесоха нова тежка загуба, отстъпвайки на Борнемут с 0:3 на „Олд Трафорд“, ще се опитат да се реваншират пред своите фенове срещу баварския колос – те нямат алтернатива на победата срещу германците, ако искат да имат шансове за прескачане на груповата фаза.
За тяхно съжаление обаче, Юнайтед не държи съдбата си в свои ръце – успех над Байерн няма да прати със сигурност тима в елиминациите. Това ще стане само и единствено при равенство в Дания – равенство, което ще е самоубийствено и за Копенхаген, и за Галатасарай, при положение, че манчестърци си свършат работата в „Театъра на мечтите“. Ако Юнайтед не победи Байерн, а Копенхаген и Галатасарай все пак завършат наравно, то датчаните ще прогресират към 1/8-финалите заради по-добрата си голова разлика от турския гранд. Ако Юнайтед не спечели срещу Байерн, победителят от Копенхаген – Галатасарай отива в елиминациите.
В група В, ситуацията за класиране напред е ясна – Арсенал ще завърши групата на първо място, а компания на осминафиналите ще им прави нидерландският ПСВ Айндховен. В другия мач, Ланс и Севиля се изправят един срещу друг във Франция, като андалусийци ще се класират за любимия си турнир Лига Европа, ако стигнат до победата – в момента те изостават с три точки от Ланс.
В група С, 14-кратният носител на трофея Реал Мадрид убедително излиза от групата като лидер. Вторият Наполи е със седем точки, три повече от Брага. Италианският шампион не трябва да губи с два гола разлика домакинството си на „Диего Армандо Марадона“, тъй като това ще прати отбора в Лига Европа. От своя страна Брага може да отпадне от евротурнирите, ако загуби в Италия, а последният в групата Унион Берлин спечели домакинството си на Реал.
В група D, сблъсъкът между Интер и Реал Сосиедад ще определи първенеца в групата. И двата тима вече си подпечатаха място на осминафиналите – при равенство в Милано, испанците ще завършат на първото място заради по-добрата си голова разлика след равенството в Сан Себастиан, което означава, че „нерадзурите“ нямат алтернатива на победата, ако искат да спечелят групата. В другия мач, Бенфика се нуждае от успех с поне три гола разлика при визитата на РБ Залцбург, ако иска да продължи в турнира Лига Европа, след като отстъпи на съперника с 0:2 у дома през септември.
Пълна програма за мачовете във вторник:
Група А
22:00, Копенхаген – Галатасарай
22:00, Манчестър Юнайтед – Байерн Мюнхен
Група В
19:45, Ланс – Севиля
19:45, ПСВ Айндховен – Арсенал
Група С
22:00, Наполи – Брага
22:00, Унион Берлин – Реал Мадрид
Група D
22:00, РБ Залцбург – Бенфика
22:00, Интер – Реал Сосиедад. /БГНЕС







МС отмени решение на служебния кабинет за пръсканията срещу комари
Радев смени всички областни управители
12 души пострадаха след проливни дъждове в Турция
Председателят на НС Михаела Доцова отива на аудиенция при папа Лъв XIV
Идват най-скъпите летни почивки: Поне 100€ ще е отиване до родното море
Кои са скритите капани при покупка на недвижими имоти?
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Mercedes започна да продава дилърства в Германия
Обновеният бестселър на Jeep получи нов двигател
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Ултразвукът вече ще се използва и за унищожаване на вируси
Коментари
Напиши коментар12:05 | 24 апр 2024 г.
14:26 | 12 дек 2023 г.
13:42 | 12 дек 2023 г.
11:59 | 12 дек 2023 г.
10:49 | 12 дек 2023 г.
08:59 | 12 дек 2023 г.
08:57 | 12 дек 2023 г.
07:36 | 12 дек 2023 г.
Напиши коментар