Локомотив Пловдив се доближи до немислимото, но в крайна сметка отстъпи на Тотнъм с 1:2 в двубой от втория квалификационен кръг на Лига Европа, игран на стадион "Локомотив".

Незабравимата среща в Града под тепетата предложи стабилна и мъжка игра на домакините в защита, която не позволи на промяна в резултата през първото полувреме. През втората част домакините направиха немислимото и поведоха в резултата, благодарение на Георги Минчев (71'). Малко след това сънят се превърна в кошмар. Хари Кейн (80') изравни от дузпа, а Диниш Алмейда и Бирсент Карагарен бяха изгонени. Това нямаше как да не се отрази на играта на "черно-белите" и лондончани стигнаха до обрат, след като Танги Ндомбеле (85') също се разписа.

Така Локомотив ще насочи усилията си към нови успехи по родните терени, докато Тотнъм вече очаква следващия си съперник във втория по сила европейски клубен турнир.

Логично, гостите започнаха агресивно срещата, в търсене на ранно попадение, което да опрости задачата им. Това можеше да се случи още във втората минута, когаго "шпорите" организираха бърза атаката, в която Хюн-Мин Сон напредна опасно и стреля леко диагонално до границата на наказателното поле. Мартин Луков обаче запази спокойствие и реагира блестящо, избивайки топката с левия си крак.

В 12-ата минута нова офанзива на лондончани завърши с опасен изстрел на Стивън Бергвайн. Футболистът шутира от дъгата на пеналтерията, а топката се удари в напречната греда.

В отговор на това "черно-белите" предприеха много добра атака, преодолявайки мощната преса на Тотнъм. В крайна сметка всичко завърши с амбициозен удар на Анте Аралица от далечно разстояние. Кълбото обаче мина над вратата.

В 29-ата минута "шпорите" претендираха за дузпа, след като Лускас Масоеро повали на земята Бергвайн. Съдията Харм Осмерс обаче остана безмълвен. Повторенията показаха, че бранителят на "черно-белите" по-скоро не игра с топката.

В следващите минути гостите владееха продължително топката и се опитваха да преодолеят добре подредената от Акрапович защита. Локомотивци от своя страна обаче изпитваха сериозни проблеми с изнасянето на топката в предни позиции.

В 42-рата минута Сон подаде към Хари Кейн, който се намираше в опасна близост до вратата. Нападателят се опита да преодолее Луков технично, с петичка, но намесата в последния момент на Масоеро улесни задачата на стража Локо.

В добавеното време на първата част Димитър Илиев подаде хитро към Бирсент Карагарен, който успя да се пребори за пространство пред себе си в наказателното поле. Футболистът отправи диагонален изстрел, който обаче беше неточен, топката мина малко над напречната греда. Така полувремето завърши без отбелязани голове.

През вторите 45 минути "шпорите" продължиха да владеят повече топката, опитвайки се да отбележат гола на спокойствието, но домакините продължиха да бъдат много концентрирани в защита.

В 54-ата минута Бен Дейвис проби отляво и пусна остро подаване по земя към непокрития Сон, който с едно докосване опита да насочи топката към вратата. За късмет на домакините, кълбото прелетя над вратата.

В 66-ата минута Кейн отправи изстрел от пряк свободен удар от удобна позиция. Топката рикошира в стената и излезе. При последвалият корнер Луков успя да избие коварно центриране.

В 70-ата минута защитата на домакините не успя да изчисти добре топката след центриране на Дохърти. Кълбото стигна до Ло Селсо, който от границата на наказателното поле прати топката покрай вратата.

В 71-ата минута локомотивци сътвориха немислимото. След центриране от ъглов удар, Илиев отклони към влезлия преди минути Георги Минчев. Футболистът се оказа непокрит и с глава прати топката във вратата на Юго Лорис.

Малко след това Карагарен предприе самостоятелна акция. Играчът напредна опасно и отправи мощен изстрел по диагонала. Лорис обаче показа класа и изби атрактивно топката.

Радостта на домакините бе кратка, след като Тотнъм получи правото да изпълни дузпа. След меле в наказателното поле, Сон насочи топката към вратата. Тя обаче бе пресечена след умишлена игра с ръка на Алмейда, за което футболистът получи директен червен картон. Секунди по-късно Карагарен бе официално предупреден за втори път и също бе пратен под душовете. Кейн пък застана на бялата точка и бе безмилостен - 1:1.

Тежката ситуация, в която попаднаха домакините си каза думата и Тотнъм стигна до обрат. В 85-ата минута Лукас Моура получи отдясно и центрира в наказателното поле. Там Танги Ндомбеле не очакваше кълбото, но все пак успя да сложи крак за 1:2.

Локомотив Пловдив - Тотнъм 1:2

Голмайстори: Георги Минчев (71'), Хари Кейн (80'д.), Танги Ндомбеле (85')

Локо Пд: Луков, Петрович, Масоеро, Алмейда, Карагарен, Витанов (Михалевич 81'), Умарбаев (Минчев 69'), Цветанов, Салинас, Аралица (Илич 69'), Илиев
Треньор: Бруно Акрапович

Тотнъм: Лорис, Дейвис, Дайър, Санчес (Лукас 73'), Дохърти, Хойберг, Сисоко (Ндомбеле 61'), Сон, Ло Селсо, Бергвайн (Ламела 70'), Кейн
Мениджър: Жозе Моуриньо