Съперникът на Лудогорец в плейофа за влизане в групите на Лига Европа – Жалгирис, постигна разгромна победа с 5:1 като гост на Тракай от 22-ия кръг на литовското първенство. Това се случва само четири дни преди гостуването на „орлите“ в Разград в първия мач между двата тима, предаде dsport.

Домакините от Тракай сензационно поведоха в резултата още в първата минута, когато се разписа Артур Должников. Само 5 минути по-късно равенствата бе възстановено, след като Дейвидас Малжинскас си вкара автогол.

До края на полувремето Жалгирис стигна до пълен обрат, като точен бе Ренан Оливейра в 39-ата минута от дузпа.

След почивката хората на Владимир Чебурин вкараха нови три попадения. Точни бяха Йосип Тадич в 56-ата, Ренан Оливайра в 69-ата и Матиас Кехинд в 87-ата минута. По този начин Жалгирис запази лидерската си позиция в шампионата с 47 точки, колкото има и вторият Хегелман. Мачът срещу Лудогорец е в четвъртък (18 август), от 20:45 часа.