Байер (Леверкузен) постигна втора победа в група Н на турнира Лига Европа, изтръгвайки 2:1 при гостуването на норвежкия Молде. Джереми Фривмпонг откри резултата в 14-ата минута, след като овладя дълъг пас в половината на домакините, направи двойно подаване с Амим Адли и простреля вратаря Якоб Карлстрьом.

Четири минути по-късно новото попълнение на гостите Нейтън Тела удвои преднината им, като отново се случи след двойно подаване, този път с Адам Хложек.

Миналогодишните полуфиналисти бяха доста пасивни през второто полувреме и това позволи на Молде, които играха само с норвежци, да върнат едно попадение. Това стана чак в 87-ата минута чрез Емил Брейвик, а 13 минути по-рано Ерик Китолано тресна страничната греда. В 91-ата минута вратарят на германците Матей Коварж предотврати изравняване при удара на Мартин Елингсен, а в ответната атака Йонас Хофман удари греда и за Леверкузен.

Контролирахме събитията на терена преди почивката, но след това играхме зле. Молде имат добър отбор и ни създадоха доста проблеми, пресираха ни цяло второ полувреме. Спечелихме, но трябва да играем по-добър футбол, коментира опитният халф Гранит Джака пред телевизия RTL.

Иначе треньорът им Шаби Алонсо направи седем промени в стартовите 11 в сравнение с последния мач от първенството и ще се опита да излезе с най-доброто в неделното регионално дерби на Рур срещу Кьолн.

Победа в същата група записа и Карабах (Азербайджан), който се наложи с 1:0 над шведския шампион Хекен (Гьотеборг) с гол на Жуниньо в 70-ата минута. Азерите също като Байер имат 6 точки.

Втора победа в група Е записа и Ливърпул, който прекърши с 2:0 Унион Сен Жилоаз (Белгия). Райън Гравенберх и Диого Жота осигуриха победата, като първото попадение падна минута преди края на полувремето. Гравенберх се ориентира най-добре при отбита топка от вратаря Антони Морис и я добута в мрежата.

Във 2-ата минута на добавеното време Жота подпечата успеха при контраатака, прехвърляйки вратаря Морис. Дарвин Нунес можеше малко по-рано да направи 2:0, но попадението му беше отменено заради засада.

Първа победа и 4 точки в същата група записа Тулуза, която победи с 1:0 австрийците от ЛАСК. Габриел Суасо вкара единствения гол в 31-ата минута.

Първа победа в група F постигна Виляреал – 1:0 на свой терен над френския Рен. Норвежкият здравеняк Александър Сьорлот донесе успеха с точен изстрел в 36-ата минута, но големият герой е вратарят ветеран Пепе Рейна. Той спаси дузпа на Мартен Терие в 92-ата минута. Начело в групата е Панатинайкос, който има вече 4 точки след 0:0 при визитата на стадион "Сами Офер" в Хайфа.

В група G Славия (Прага) и Рома се очертаха като почти сигурни продължаващи напред, постигайки нови категорични победи. Чехите размазаха молдовския Шериф с 6:0, а Рома отнесе Сервет (Женева) с 4:0.

Два гола за отбора на Жозе Моуриньо наниза Андреа Белоти (46-а и 59-а минута), а Ромелу Лукаку даде аванс в 21-ата. Лоренцо Пелегрини също се разписа в 52-0ата.

Славия вкара по три гола във всяко полувреме на молдовците, като с два точни изстрела се отличи Моймир Хитил в 4-ата и в 71-ата минути. Останалите голове за тима на Индржих Търпишовски забиха Иван Шранц, Давид Дунджера и Иго Огбу, а Мунаши Гарананга от гостите си вкара автогол.

Арис Лимасол (Кипър) - Глазгоу Рейнджърс (Шотландия)    2:1
класиране: Спарта Прага - 3 (4:4 голова разлика), Арис - 3 (4:4), Бетис - 3 (2:2), Глазгоу Рейнджърс - 3 (2:2)

Група D:
Спортинг (Лисабон, Португалия) - Аталанта (Италия)    1:2
Ракув Ченстохова (Полша) - Щурм Грац (Австрия)        0:1
класиране: Аталанта - 6, Спортинг Лисабон и Щурм Грац по 3, Ракув Ченстохова - 0