Българският мъжки национален отбор по волейбол загуби от Аржентина с 1:3 (20:25: 25:16; 18:25: 18:25) в четвъртата състезателна седмица в Лигата на нациите в Римини (Италия).

Селекционерът Силвано Пранди започна с Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Светослав Иванов, Николай Колев, Стефан Чавдаров и Владислав Иванов - либеро.

Първата част беше за южноамериканците, но българите изиграха отличен втори гейм. Националите поведоха с 8:4 точки на първата пауза и с 16:9 при втората. В крайна сметка волейболистите спечелиха на 16. Подемът продължи до средата на третата част, когато се стигна до 15:15. От този момент до края Аржентина доминираше в двубоя.

Мартин Атанасов беше най-резултатен с 14 точки, Радослав Парапунов добави 13, а Светослав Иванов завърши с 10, отбелязва БНР. За южноамериканците Бруно Лима отбеляза 16 точки.

България остава на 14-о място в класирането от 16 отбора с две победи. Утре, отново от 14 часа, националите излизат срещу Сърбия.