Хебър Пазарджик триумфира с втора поредна титла в мъжкото волейболно първенство на България. В третия мач от финалната серия "тигрите" победиха с 3:1 (25:17, 25:27, 25:23, 15:25) като гости Нефтохимик 2010 и триумфираха с 3:0 в плейофа за първото място. Пазарджиклии не допуснаха нито едно поражение през целия сезон, като спечелиха всичките си 30 мача.

Двубоят в зала "Младост" започна с аванс от 15:12 и 22:15 в полза на гостите от Пазарджик. Атака през центъра на Теодор Тодоров за 25:17 осигури успеха в полза на Хебър.

Бургазлии се върнаха в срещата след трудно 27:25 и два спасени геймбола.

Равностойната трета част се оказа решителна за крайния успех в двубоя. Стигна се до 10:10 и 16:16, след което Нефтохимик поведе с 22:19, но пропиля аванса си и Хебър спечели пет поредни разигравания. Канадецът Брадли Гънтър атакува успешно, за да изведе гостите отново напред след трудно 25:23.

В последния гейм превъзходството на Хебър във всички елементи беше огромно и воденият от Камило Плачи състав надделя лесно над своя противник с 25:15 при втория си мачбол.

По-рано през сезона Хебър спечели купата и Суперкупата на България. В състава на шампионите личат имената на бившите национали Тодор Алексиев, Виктор Йосифов и Теодор Салпаров. Златните медали на Хебър бяха връчени от кмета на Пазарджик Тодор Попов. Италианецът Якопо Масари от "тигрите" беше избран за най-полезен състезател, докато неговият съотборник Брадли Гънтър спечели приза играч на публиката.