България загуби от Австралия с 2:3 (25:21, 13:25, 22:25, 25:20, 15:17) във втория си мач в "Арена Армеец" в София от Лигата на Нациите по волейбол, предава БТА.

Селекционерът на "трикольорите" Николай Желязков започна със стартов състав: Георги Сеганов, Александър Николов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Николай Колев, Светослав Гоцев и либерото Владислав Иванов.

В първата част България поведе с 3:1 след хубава атака на Парапунов. С две поредни успешни блокади на Николай Колев и Алекс Николов стигнахме до 8:3. При техническото прекъсване водихме вече с 12:7. Мартин Атанасов направи ас за 15:8. Съперникът успя да намали до 16:13. Австралия дори успя да изравни при 17:17. Блокада на Гоцев и атака на Атанасов дадоха аванс на българския отбор с 22:20. Геймът завърши с атака на Николов за 25:21.

Австралия се съвзе в началото на втория гейм, като поведе с 5:2, а след това и с 9:3. Съперникът дръпна с цели десет точки при 16:6, а след това стигна и до 22:10. Сервис на Добромир Димитров в аут донесе убедителното 25:13 за Австралия, която изравни геймовете.

Тимът на България успя да дръпне с 6:4 в третия гейм. С атаки на разпределителя Сеганов и Алекс Николов тимът ни стигна и до 9:7. След това двата отбора си разменяха точка за точка, но Австралия все пак поведе с 19:16 при успешен пайп на Лоренцо Поуп. С ас на Стейпълс стана 24:21, а геймът завърши отново за гостите с 25:22 след неуспешен сервис на Гоцев.

Австралия поведе и в четвъртата част с 5:2, но треньорът ни Николай Желязков взе тайм аут, с което обърна играта и България поведе с 9:8. Последва размяна на точки и няколко изравнявания. При 20:20 на терена се появи Добромир Димитров, който се отличи с няколко добри сервиса и България дръпна с 24:20, а след това затвори гейма с още една точка.

Тайбрекът отново бе изключително оспорван, като двата отбора се дебнеха през цялото време. България имаше втори мачбол при 15:14, но в крайна сметка загуби последните три точки и мача.

Най-резултатен за българския отбор бе Светослав Гоцев със 17 точки, Алекс Николов остана с 16.

За съперника най-много точки отбеляза Лоренцо Поуп - 20.

България има една победа и пет поражения до момента, заемайки 15-то място във временното класиране с 6 точки. Австралия е след нас в класирането. Утре "трикольорите" ще се изправят срещу тима на САЩ в "Арена Армеец".

Снимка: Lap.bg