ЦСКА се класира за финала в мъжкия шампионат на България по волейбол. В четвърти полуфинален мач "червените" се наложиха с 3:1 (17:25, 25:16, 25:15, 25:16) у дома над носителя на купата на страната за 2024 година Дея спорт.

Воденият от треньора Александър Попов състав спечели серията с 3:1 успеха и на финала ще се изправи срещу Левски София или шампиона Нефтохимик 2010.

Страхиня Бързакович се отличи с 23 точки в полза на победителите, а съотборникът му Тодор Вълчев добави още 16.

За гостите от Бургас с 18 точки завърши Лукас Мадалос.

ЦСКА загуби първия гейм със 17:25, но след това успя да вземе инициативата и да контролира събитията на полето в зала "Христо Ботев". Дея спорт беше близо в резултата до своя съперник само самото начало на геймовете.

Столичани бяха изключително категорично в третата част, когато взеха преднина от 13:5, за да приключат спокойно двубоя в своя полза след близо два часа игра.

"Армейците" ще играят на първи финал в шампионата от 2018 година.