Нидерландия и Испания завършиха наравно 1:1 в приятелска среща, играна на стадион "Йохан Кройф Арена"

Гостите поведоха в резултата още в началото на мача, благодарение на Серхио Каналес (13'). В началото на втората част обаче Дони ван де Беек (47') възстанови равенството.

В края на мача пък Серхио Рамос влезе в игра и изравни рекорда на италианската легенда Джанлуиджи Буфон за най-много мачове с фланелката на национален отбор от европейска страна. Двамата са с по 176 срещи.

Двубоят започна равностойно, като домакините бяха принудени да направят ранна смяна. Защитникът на Манчестър Сити Нейтън Аке получи травма не бедрото и беше сменен от Дейли Блинд.

В 13-ата минута гостите поведоха в резултата. Серхио Каналес беше намерен непокрит в наказателното поле от Алваро Мората и не сгреши с чудесен завършващ удар в долния десен ъгъл - 0:1.

В 34-ата минута получи хитро подаване Алваро Мората и отправи изстрел от границата на наказателното поле. Вратарят на домакините Марко Бизот обаче показа класа и спаси.

В началото на второто полувреме "оранжевите" изравниха. Топката беше центрирана на първа греда, където нито централните защитници на госите не успяха да изчистят. Дони ван де Беек се оказа непокрит и се разписа.

В 60-ата минута Ектор Белерин намери се възползва от пространството пред себе си и заби потресаващ удар към долния ляв ъгъл, но Марко Бизот отново внимаваше и се намеси блестящо.

В 69-ата минута Мемфис Депай получи прецизен пас по земя в наказателното поле, овладя и шутира към десния ъгъл. За негово съжаление, вратарят на испанците Унай Симон направи чудесно спасяване.

В 78-ата минута отново Депай притесни испанската защита. Футболистът нахлу в пеналтерията и опита да преодолее Унай Симон с премерен удар в долния десен ъгъл, но вратарят спаси.

В 81-ата минута Родри бе близо до гола. Футболистът се извиси над всички при центриране от ъглов удар и с глава насочи топката към вратата. Кълбото обаче мина над напречната греда.

Нидерландия - Испания 1:1

Голмайстори: Серхио Каналес (13'), Дони ван де Беек (47')

Нидерландия: Бизот, Хатебур (Думфрис 46'), Велтман, Аке (Блинд 6'), Вундал, Вайналдум (Клаасен 46'), Ван де Беек, Ф. де Йонг (Де Врай 46'), Берлос (Стенгс 46'), Депай (Бабел 79'), Л. де Йонг
Треньор: Франк де Бур

Испания: Симон; Белерин, Гарсия, Мартинес (Рамос 85'), Гая (Регилон 29'), Коке, Родри, Каналес (Йоренте 72'), Морено (Торес 61'), Асенсио (Траоре 61'), Мората (Олмо 61')
Треньор: Луис Енрике