Лудогорец се препъна у дома срещу Ботев Пловдив и двата тима завършиха при равенство 1:1 в дербито от 30-ия кръг на "А" група, което се игра на стадион "Лудогорец Арена" в Разград.
Този сблъсък ще се запомни с позорното съдийство на Александър Костадинов, който отсъди несъществуваща дузпа за домакините с която те откриха резултата в 22-ата минута чрез Златински.
Фаулът при който падна гола на Ботев, който бе реализиран от Куртеан в 42-ата минута, пък бе пресилен и също нямаше да е грешка, ако не бе свирен.
Пловдивчани доиграха мача с човек по-малко, след като в 78-ата минута Лукин получи втори жълт и червен картон.
Като изключим съдийството, двата тима изиграха хубав мач в който се забелязваше добро качество на футбола. Гостите действаха изключително грамотно тактически, а домакините владееха инициативата.
След този мач Лудогорец събра 65 точки и е на върха със 7 точки преднина пред Литекс, докато Ботев изпревари Левски и има в актива си 51 точки, заемайки 4-ото място.
Мачът започна с възможност пред домакините още във 2-ата минута. Кайсара центрира топката в наказателното поле и тя достигна до Абало, който от своя страна продължи към Марселиньо, но ударът на бразилеца с глава бе разочароващ.
В крайна сметка кълбото стигна и до Луму, който обаче се провали в опита си да се справи със Стаховяк.
След няколко сравнително спокойни минути се стигна до 20-ата, когато Лудогорец получи изключително пресилена дузпа за падане на Кайсара в наказателното поле.
Бразилецът се строполи артистично в пеналтерията след леко съприкосновение с Лукин, като в ситуацията изобщо не трябваше да бъде отсъждан наказателен удар.
Александър Костадинов обаче реши друго. Зад топкат застана Златински, който не сгреши и даде аванс на тима си.
В 26-ата минута домакините можеха да удвоят аванса си. Луму и Кайсара излязоха сами срещу Стаховяк, но последният би право във вратаря от 4-5 метра и провали уникална ситуация.
Няколко минути след това Сърмов опита късмета си след силен удар от дистанция, но топката прелетя над напречната греда.
В 42-ата минута реферът за пореден път се "прояви" и отсъди спорно нарушение срещу Доре. Ботев получи фаул от 20-ина метра, а Куртеан с директно изпълнение от свободния удар матира Владо Стоянов.
Топката мина през стената и срещна ъгъла, който не бе пазен от вратаря.
След почивката качеството на игра не бе от много висока класа, като домакините опитваха всячески да стигнат до втори гол.
В 49-ата минута Луму получи топката на точката за изпълнение на дузпата, но тя излезе в аут.
Десетина минути след това Златински стреля от фаул, но ударът му бе неточен.
Ботев също се отчете с удар, който бе дело на Куртеан в 65-ата минута. Топката обаче излезе в аут.
В следващите минути темпото на игра не бе особено високо и играта се успокои. В 73-ата минута Безяк свали топката за Мишо Александров, но Спрокел реагира адекватно и не позволи на халфа да стреля.
Ботев получи много тежък удар в 78-ата минута, когато Лукин получи втори жълт и червен картон, след като извърши грубо нарушение срещу Абало.
Минута по-късно Платини и Моци играха с топката след центриране на Ешпиньо, но кълбото премина над вратата.
Домакините натиснаха противника през заключителните минути. В 88-ата минута Безяк засече центриране на Златински, но Стаховяк улови, а две минути след това се създаде сериозно меле в наказателното поле на гостите, като последен Платини игра с топката, но стражът на Ботев отново показа класа.
ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ 1:1
1:0 Златински 22' дузпа
1:1 Куртеан 42'
ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Шоко, А. Александров, Моци, Ешпиньо, Златински, Марселиньо (76 - Платини), Абало, Луму (53 - М. Александров), Кишада (67 - Безяк)
БОТЕВ: Стаховяк, Христов, Спрокел, Лукин, Минев, Сърмов, Иршак, Анисе, Куртеан (75 - Огнянов), Ромарио (81 - Бенга), Доре (93 - Филипов)








В "Денят ON AIR" на 18 юни от 19:15: Ще решат ли ценовите различия мерките на правителството?
МОН публикува отговорите от НВО по математика за 7 и 10 клас
Шишков: Директорът на РДНСК в Ловеч е подал оставка заради строителството на "Хемус"
Китайска елeĸтpичecĸa миниĸoлa зa 10 000 eвpo щe ce пpoдaвa y нac
МОН публикува отговорите на днешното НВО за 7. и 10. клас
Тв водеща се извини след невярна информация, че бащата на Меси е починал
Volkswagen съкращава гамата си, както и хиляди служители
Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
Европа сложи край на еднократните автомобили
Пълномащабен Koenigsegg от Lego постави рекорд за скорост
Роселин Бачевски си гарантира медал от Европейската купа в Чехия
Фурор за България на Световната купа в Китай
Мендес вижда Махачев – Макгрегър като най-великия сблъсък в UFC
Илия Топурия със сериозни проблеми със зрението след кървавата битка с Джъстин Гейджи (СНИМКА +18)
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Над 27 000 евро от благотворително бягане бяха събрани за обновяването на Първо УНГ отделение на ИСУЛ
Алергия към слънцето – как се появява и как да се справим с нея?
Коментари
Напиши коментар07:41 | 31 мар 2014 г.
23:18 | 30 мар 2014 г.
21:28 | 30 мар 2014 г.
Напиши коментар