Сензационен обрат е напът да стане факт. Халфът Мариян Огнянов се завръща в "Ботев" (Пд). 26-годишният техничар ще анулира договора си с "Търгу Муреш" само седмица след като се обвърза с вицешампиона на северната ни съседка.
Мацата подписа едногодишен договор с румънския клуб, който дори го представи като ново попълнение на тима. Мацата имаше действащ договор с Канарчетата, който изтича на 30 юни.
Той замина за Румъния на 15 юни, когато стартира лятната подготовка на пловдивчани. Тогава от "Ботев" решиха да не му правят спънки заради изключителната му лоялност към клуба и да може да премине в "Търгу Муреш".
Договорът му с румънците обаче на практика влиза от 1 юли. Огнянов е изявил желание пред шефовете на румънския клуб за анулиране на контракта му с тях.
Той е изтъкнал лични причини за намеренията си. Желанието на Мариян да се завърне на "Коматево" няма нищо общо с условията, които имаше в "Търгу Муреш", защото те в интерес на истината бяха много добри.
Преди да отпътува за Румъния, обяви, че в България желае да играе в "Ботев", като изтъкна, че се надява отново да облече "жълто-черния" екип. Сега това ще се случи много по-рано, отколкото се очакваше.
Огнянов на няколко пъти изрази огромната си благодарност към "Ботев", който му подаде ръка в труден момент от неговата кариера през зимата на 2012 г.
След идването си при Канарчетата той се превърна в един от най-креативните халфове, подвизаващи се по родните терени. Семейството на Мариян също привикна много към живота в Пловдив.
Веднага след решението на Огнянов да се завърне и да продължи кариерата си в "Ботев" (Пд) е осъществен контакт между двата клуба. Дори вчера за Румъния замина административният директор на пловдивчани Иван Йотков.
На място шефът и румънските му колеги уточниха нещата. От страна на "Търгу Муреш" няма абсолютно никакви проблеми или претенции.
Най-късно днес или в четвъртък Мацата ще поднови тренировки с "Ботев", като ще преподпише и контракта си с пловдивчани.







Властта срещу поскъпването: "Справедлива цена", удължен Закон за еврото, удвоени глоби
Градушката в Трявна: Щети по коли, земеделска земя и училище
НСО свали охраната и на Борисов
"Фамилатлон" 2026: Семейни занимания на открито на 16 май в София
Освиркаха Израел на Евровизия, виковете по-късно изчезнаха от записите ВИДЕО
Задържаха за 72 часа шофьора на автобуса, катастрофирал на магистрала "Хемус"
Демерджиев: Пеевски и Борисов остават без охрана от държавата
Звездата на Барселона Ламин Ямал развя палестинското знаме
Обновеният бестселър на Jeep получи нов двигател
20 млн евро на километър – това ще бъде най-скъпият път в света
Тези модели ни напускат през 2026
Историческо: BMW събира всички арт автомобили за първи път
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Фабио Уордли потвърди: Продължава напред след тежката загуба от Дюбоа
Алистър Овърийм: "Всеки боен стил ме научи на нещо"
Netflix влиза в ММА: Ронда Раузи и Джина Карано оглавяват историческа галавечер в Лос Анджелис
Безплатни кардиологични прегледи в ИСУЛ по повод Световния ден за борба с хипертонията
Кои храни могат да заместят хляба?
Как да се грижим за чувствителният тип кожа?
Какво е холестеролът?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар