Славия постигна победа с 1:0 при визитата си на Ботев Пловдив в среща от 5-ия кръг на "А" група.

Така отборът на "Белите" се изкачи на второто място в класирането с актив от 10 точки.

Единственото попадение в срещата падна в 60-ата минута и бе дело на Ивайло Димитров - Косъма.

Първото положение се откри пред гостите и в 23-ата минута на срещата те стигнаха до греда след удар с глава на Карабельов, а като цяло това бе и единственото по-чисто положение през първото полувреме.

След почивката гостите започнаха доста активно и четвърт час след подновяването на играта първият гол падна.

Косъма реализира изключително красиво попадение, след като с удар от 20 метра изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Виктор Голас.

В 70-ата минута Генов бе на косъм да изравни, но неговият удар срещна гредата, а седем минути след това Ботев отново удари греда, този път чрез Васев. В последните секунди Манзоро излезе сам срещу вратаря, но Голас успя да спаси удара му.

Така на практика славистите се добраха до успеха.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - СЛАВИЯ 0:1
0:1 Ивайло Димитров 60'

БОТЕВ: Голас, Терзиев, Николов, Христов, Марин, Гамаков, Балтанов, Огнянов (65 - Юсеин), Генов, Васев, Колев

СЛАВИЯ: Кирев, Карачанаков (81 - Мансе), Атанасов, Пиргов (63 - Крачунов), Фераресо, Панов, Семерджиев (74 - Мбарга), Карабельов, Мартинов, Манзоро, Димитров