Берое удари с 2:0 и взе "Битката за Тракия". Попаденията за старозагорци мушнаха Спас Делев (15) и Исмаил Иса (72).

С тази победа Берое събра 17 точки и се изкачи на четвърто място в класирането преди останалите срещи от този кръг. Локо пък скъса с добрата си серия в последните мачове и записа загуба, която го оставя на осмо място с 11 точки.

Като цяло домакините контролираха срещата, създадоха дузина голови положения, отбелязаха две попадения и в крайна сметка си взеха заслужено победата и трите точки.

"Смърфовете" тотално разочароваха в този двубой и закономерно загубиха "Битката за Тракия".

Срещата започна отлично за старозагорския тим, който в 15-ата минута откри резултата. Тогава Божилов изведе Делев между двама защитници и той беше точен 1:0.

В 20-ата минута Венцислав Василев прекъсна пас пред наказателното поле на Берое и постави началото на контраакция, преминала през Владимир Зафиров, Веселин Пенев и Спас Делев, а последният центрира в наказателното поле, където Георги Божилов засече топката с глава, но кълбото срещна напречната греда над Ясеин Ел Каруби.

Минута след това Неманя Милисавлевич получи топката в малкото наказателното поле и стреля веднага по посока на целта, но кълбото срещна горната греда за втори път само в рамките на минута.

В 31-ата минута Игор Джоман открадна топката пред наказателното поле на "Локомотив" и напредна няколко метра, но избърза при последвалото подаване и отбраната на гостите изчисти в ъглов удар. При последвалото центриране "железничарите" се разминаха с опасност пред врата си.

Пет минути след това Венцислав Василев проби от дясно и веднага намери Неманя Милисавлевич, който пък продължи към Спас Делев, а последният засече топката триково с пета, но Ел Каруби изби.

Гостите останаха с 10 души на терена след като в 40-ата минута за удар без топка Лоик Дюфо получи втори жълт картон и беше отстранен от мача.

През второто полувреме Берое имаше няколко възможности да увеличи резултата в своя полза. В 66-ата минута гол на най-активния на терена Спас Делев бе отменен правилно, а веднага след него и резервата Исмаил Иса не успя да уцели вратата от удобна позиция.

В 72-ата минута Мартин Камбуров пропусна единственото чисто положение за Локомотив. Той бе оставен сам срещу Макенджиев, но вратарят изби удара му в корнер.

Иса, който влезе през втората част, реши всичко с втори гол при следващата атака. Той отне топката около централната линия и достигна до наказателното поле на гостите, за да реализира за 2:0.

Нападателят можеше да вкара и втори гол, но Котев изби негов удар от голлинията малко след това.

Берое - Локомотив (Пловдив) - 2:0

1:0 Спас Делев (15)
2:0 Исмаил Иса (72)

Берое: Благой Макенджиев, Венцислав Василев, Иво Иванов, Владимир Зафиров, Веселин Пенев, Игор Джоман, Елиаш да Силва, Неманя Милисавлевич (83-Станислав Костов), Стивън Петков (50-Исмаил Иса), Спас Делев (76-Венелин Филипов), Георги Божилов

Локомотив: Ясеин Ел Каруби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Николай Димитров, Христо Стамов, Лоик Дюфо, Оливие Боне (57-Емил Гъргоров), Бирсент Карагерен (46-Стефан Велев), Зоран Балдобалиев, Димо Бакалов, Мартин Камбуров