„Берое“ завърши наравно 1:1 с „Локомотив“ (Пловдив) като гост в последния си мач за 2015 година.

Георги Динков отбеляза гол-шедьовър, с който донесе преднина за „зелените“ в 55-ата минута на срещата. Дани Кики изравни в 89-ата минута. Мачът бе интересен с положения и пред двете врати.

В първите минути домакините създадоха две положения. В първата минута Велковски получи извеждащ пас, но Благой Макенджиев се намеси и улови.

Две минути след това Велковски центрира, а Дани Кики намери топката от въздуха. Макенджиев обаче прояви рефлекс и изби в ъглов удар. Нищо опасно не се случи след неговото изпълнение. Последваха минути с повече владение и положения за „Берое“.

В 37-ата минута Игор Джоман намери Неманя Милисвлевич на левия фланг, който центрира, но бранителите на домакините се справиха.

Минута след това Милисавлевич центрира от фаул, а Динков засече, но топката премина над вратата. В 40-ата минута Исмаил Иса намери Неманя Милисавлевич на границата на пеналта, а крилото пробва двойно подаване и не намери нападателя.

Емин Ахмед бе намерен по десния фланг в 42-ата минута, застигна топката на аут линията и центрира, но Крумов изби. Малко след подновяването на играта при дълга топка за Георги Андонов от Веселин Пенев, нападателят не успя да я овладее и нанесе удар от наказателното поле.

В 50-ата минута след центриране на Йорданов, топката бе избита от защитата в зелено. Минута след това след ново центриране от дясно Веселин Пенев пресече в ъглов удар. Иванов изчисти след неговото изпълнение.

Макенджиев се намеси страхотно в 51-ата минута, когато Бирсент Карагерен центрира в малкото наказателно поле, където непокрития Александър Тунчев засече с глава от непосредствена близост, но стражът на „Берое“ прояви фантастичен рефлекс и спаси.

В 54-ата минута реферът не отсъди явно нарушение срещу Динков, а Траянов стреля от дистанция. Макенджиев обаче сигурно спаси.

„Берое“ излезе напред в резултата в 55-ата минута с уникален гол на Георги Динков! Неманя Милисавлевич центрира топката след атака по лявото крило. Игор Джоман свали за Георги Динков, който реализира със страхотен шут от 22 метра, пращайки топката под гредата – 0:1.

В 78-ата минута Пламен Крумов центрира от фаул в пеналта на гостите. Получи се разбъркване, но Иво Иванов успя да изчисти. Станислав Костов центрира добре в 80-ата минута, но Витанов улови.

След изпълнение на ъглов удар в 81-ата минута топката бе изчистена, в последствие Карагерен центрира на втора греда, но там нямаше кой да засече.

В 85-ата минута Исмаил Иса проби страхотно по левия фланг завърши с центриране в наказателното поле, където Божилов засече с глава опасно, но топката премина над вратата.

Минута преди края на редовното време домакините изравниха. Дълъг пас намери Дани Кики на границата на пеналта и той прати топката в мрежата за 1:1. Голмайсторът получи и жълт картон за събличане на фланелката.

„Локомотив (Пловдив) – „Берое“ (Стара Загора) 1:1

Голмайстори: 0:1 Георги Динков 55′, 1:1 Дани Кики 89′

Локомотив: 12. Александър Витанов, 25. Крум Стоянов, 7. Георги Вълчев, 3. Александър Тунчев (к), 71. Пламен Крумов, 77. Стефан Велев, 17. Ванчо Траянов, 19. Димитър Велковски (46′ – 10. Илиян Йорданов), 28. Зоран Балдовалиев, 9. Дани Кики, 21. Бирсент Карагарен (81′ – 14. Айкут Янъков);

Берое: 22. Благой Макенджиев – 13. Емин Ахмед (46′ – 4. Венелин Филипов), 6. Иво Иванов, 24. Венцислав Василев, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 15. Георги Динков – 7. Георги Андонов (79′ – 9. Станислав Костов), 21. Елиаш (84′ – 14. Георги Божилов), 20. Неманя Милисавлевич – 10. Исмаил Иса;