Дунав демонстрира страхотен характер и спечели срещата си от 21-ия кръг на Първа лига срещу Ботев Пловдив с 2:0.

"Драконите" гостуваха на "канарчетата" и макар да имаха трудности и късмет в началото те успяха да вземат максимума от този мач.

Новото попълнение Бирсент Карагерен пък блесна с две попадения и напомни на противника, че им бе трън в очите, докато бе футболист на пловдивския Локомотив.

След този успех "драконите" от Русе са 6-и с актив от 31 точки и са на точка по-малко от 5-ия в класирането Черно море.

Срещата обаче не започна добре за гостите и в 9-ата минута гредата спаси тима след силен удар на Косоко, а в 25-ата минута реферът отсъди дузпа за игра с ръка на Будинов в наказателното поле. Тя обаче бе изпълнена много нескопосано от Балтанов, който пропусна да даде аванс на тима си.

В самия край на полувремето Карагерен даде аванс на гостите с точен диагонален удар.

Така гостите се прибраха на почивката с аванс в резултата. Втората част не бе особено атрактивна и през първите 20-30 минути от нея сякаш не се случиха кой знае колко интересни неща.

Все пак обаче в 70-ата минута Карагерен отново наказа стража на противниковия тим с втория си гол в мача и на практика оформи крайния резултат, тъй като до края нямаше повече голове.

Ботев - Дунав 0:2
0:1 Карагерен 45+1
0:2 Карагерен 70

Ботев: Чворович, Терзиев, Марин, Генев, Панов, Балтанов, Косоко (80 - Тютюков), Юсеин (46 - Бризола), Неделев, Вутов, Виана (73 - Георгиев)

Дунав: Антонов, Димов, Ларин, Атанасов, Патев, Джалилов, Шопов, Аясс, Карагерен (73 - Ненов), Будинов (84 - Мойеци), Костадинов

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=daae3e5844" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>