Локомотив (Горна Оряховица) прекъсна серията си от 10 мача без победа с разгром от 5:0 над Верея (Стара Загора) в последен мач от редовния сезон в Първа лига. С по два гола за първия успех на „железничарите” от 25 ноември насам и първия на старши треньора Александър Димитров начело се отличиха Рахави Кифуети и Аристоте Фунду, а Игор Джоман се разписа между тях за 3:0 на почивката.

И двата отбора запазват своите места в класирането. Локо (ГО) финишира като предпоследен, 13-и с 22 точки и ще срещне в плейофна група „Б” Берое, Пирин и Нефтохимик, като започва с гостуване на старозагорци другата седмица.

Верея остава 10-и с 33 точки и в плейофна група „А” ще се изправи срещу Ботев (Пловдив), Монтана и Славия, като ще стартира с домакинство на „белите” от София.

Локо (ГО) бе отборът с най-малко голове след подновяването на шампионата – едва 3 в 6 срещи, всички при гостувания. А днес вкара 5 у дома. Освен това бе и остана отборът с най-малко вкарани голове като домакин от началото на сезона – 11. Монтана отбеляза 12.

Верея завърши като единствения тим без победа като гост редовния сезон.

Рахави Кифуети вкара първите два гола във вратата на гостите от Стара Загора, след като в 25-ата минута стреля точно от границата на наказателното поле, а в 39-ата беше изведен сам срещу вратаря Пламен Колев. Игор Джоман пък направи преднината на домакините три гола преди полувремето, след като се разписа от близко разстояние в 44-ата минута след пас на Мохамед Бин Отман.

Аристоте Фунду покачи на 4:0 в 61-ата минута, когато открадна топката от Георги Андонов и дриблира към вратата, за да преодолее Колев със силен удар. Той се разписа и за крайното 5:0 в 85-ата минута, когато беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Бандаловски.

Локомотив (Горна Оряховица) - Верея 5:0
1:0 Кифуети 25'
2:0 Кифуети 39'
3:0 Джоман 45'
4:0 Аристоте 61'
5:0 Аристоте 85' дузпа

Локомотив: 91. Банков, 8. Желев, 5. Кавдански, 15. Амброуз, 6. Фиданин (к), 24. Ндонг (10. Рюстемов), 27. Джоман, 23. Узунов (77. Генчев 80'), 38. Аристоте, 14. Кифуети, 28. Бен Отман (22. Мадианга 67')
Старши треньор: Александър Димитров

Верея: 1. Колев, 2. Инкоом, 86. Бандаловски, 6. Хасани, 15. Слаев, 20. Бенгюзов, 8. Балде, 14. Андонов (11. Иванов 64'), 11. Йорданов, 26. Керкар (7. Цветанов 46'), 17. Домовчийски (32. Калоянов 46')
Старши треньор: Александър Томаш

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=60f130a44d" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>