Дунав Русе победи с 2:0 у дома Витша Бистрица в последен мач от 5-ия кръг на efbet Лига.

В герой за "драконите" се превърна Ахмед Ахмедов, който вкара и двата гола в срещата. Нападателят беше точен във всяко едно от полувремената.

С успеха отборът на Людмил Киров събра 6 точки и се изкачи на 9-то място, измествайки Ботев Пловдив. Витоша пък остава на последната 14-та позиция с нулев актив.

Вижте пълното класиране в efbet Лига

През първото полувреме "драконите" бяха по-добрият отбор на терена и още в 12-ата минута Александър Исаевски центрира към Фернандо Кавалканте, но вратарят на гостите Християн Василев внимаваше и изби пред погледа на нападателя.

След малко повече от половин час игра Ахмед Ахмедов можеше да открие резултата. Той отправи силен удар, но отново стражът на Витоша беше на мястото си. При положението имаше и засада, която беше маркирана с известно закъснение.

Логичното се случи в 39-ата минута, когато Дунав поведе. Стефан Христов със страхотен пас с едно докосване намери Ахмедов, който се измъкна през центъра на защитата и преодоля Василев за 1:0!

За първите 45 минути "тигрите" от Бистрица не създадоха нито едно 100%-во голово положение, а мачът на два пъти беше спиран заради жегата. След почивката гостите се опитаха да изравнят и в 53-ата минута Илия Димитров шутира от дистанция, но Благой Макенджиев внимаваше и улови.

След час игра Ахмедов вкара втория си гол в сблъсъка. След разбъркване в наказателното поле, нападателят получи пас в наказателното поле с гръб към вратата. Последва завъртане и удар от близка дистанция, който остави Василев безпомощен – 2:0 за Дунав!

До края не падна нов гол, въпреки че Емил Гъргоров нацели гредата в самия край и русенци спечелиха мача напълно заслужено.

Дунав – Витоша 2:0

Голмайстор: 1:0 Ахмедов (39, 60)

Дунав: 21. Макенджиев, 18. Исаевски, 16. Ковачев, 22. Милчев, 77. Костадинов, 6. Аясс, 7. Лазаров, 10. Селеменов, 12. Фернандо, 99. Христов, 9. Ахмедов
Треньор: Людмил Киров

Витоша: 1. Василев, 2. Гочев, 3. Зюмбулев, 5. Бонев, 10. Амзин, 18. Курупис, 24. Купенов, 80. Котев, 99. Иванов, 88. Станкев, 9. Димитров
Треньор: Енгибар Енгибаров