Славия пропиля два гола аванс и направи домакинско 2:2 срещу Ботев Враца в първия мач от шестия кръг на футболната efbet Лига.

Гостите започнаха по-добре и още в четвъртата минута Доминик Янков стреля опасно от дъгата пред пеналта, но Георги Георгиев плонжира в ляво и изби с една ръка.

В 12-ата минута Ботев беше много близо до откриване на резултата, но Валери Домовчийски удари страничната греда с удар от десетина метра след центриране от корнер от дясно.

След силните начални минути Славия се възползва от първата си по-опасна атака и поведе. В 38-ата минута при контраатака, започната с дълга топка от вратаря Георги Георгиев, Давид Рибейро изчисти лошо в половината на гостите, Галин Иванов овладя и изведе Цветелин Чунчуков в чиста позиция в ляво в пеналта, а нападателят на домакините хладнокръвно реализира.

Столичани удвоиха преднината си при спорна ситуация в 59-ата минута. Георги Йомов беше изведен в дясно в наказателното поле и реализира с удар по тревата от десния ъгъл на наказателното поле. При попадението останаха сериозни съмнения за засада на голмайстора на "белите".

Ботев все пак отвърна бързо и в 65-ата минута Доминик Янков намали на 1:2 с прецизен удар по тревата от 20 метра.

В 79-ата минута гостите изравниха. Резервата Мирослав Будинов вкара с глава след центриране от ляво на Янков.

Славия пропусна златен шанс да поведе в 85-ата минута.Йомов намери Галин Иванов в добра позиция, но той стреля край целта почти от точката на дузпа.

Малко по-късно подобна комбинация след пробив на Йомов от ляво отново завърши с удар на Иванов от десетина метра, но пак край целта.

Славия - Ботев Враца - 2:2

1:0 Цветелин Чунчуков 38
2:0 Георги Йомов 59
2:1 Доминик Янков 65
2:2 Мирослав Будинов 79

Славия: Георги Георгиев, Попадийн (23-Мартин Атанасов), Виячки, Гамаков, Велковски, Йомов, Дюлгеров, Узунов (62-Емил Стоев), Шоколаров, Галин Иванов, Чунчуков (83-Калоян Кръстев)

Ботев Враца: Костов, Керчев, Илия Миланов, Попов (66-Мирослав Будинов), Васев, Вълчев, Генов, Янков, Златински (86-Даниел Гаджев), Рибейро, Домовчийски (90+3-Ивайло Михайлов)

стадион: "Славия"