Левски постигна победа с 3:0 над Черно море в среща от 9-ия кръг на efbet Лига, която се игра на "Герена".

След този мач "сините" са втори в класирането с актив от 20 точки и са на точка зад лидера Лудогорец.

Станислав Иванов откри за домакините в 21-ата минута, а Паулиньо се разписа десет минути след това и удвои аванса им.

За класическия резултат точен бе Робърта в 35-ата минута.

Два гола пък бяха отменени на гостите. В 10-ата минута попадение на Жоржиньо бе отменено заради спорно нарушение, а в 34-ата минута Актау също вкара. Този път попадението бе правилно отменено заради засада

И попадение на домакините бе отменено заради засада в 63-ата минута съвсем правилно.

Срещата започна на високи обороти и след десет минути игра Жоржиньо вкара топката в мрежата на Левски, но попадението не бе зачетено, тъй като реферът бе видял спорно нарушение на Димов, който спечели топката преди тя да стигне до неговия съотборник.

Две минути след това домакините направиха пропуск, но ударът на Иванов от няколко метра прелетя над вратата.

В 21-ата минута двамата дебютанти в състава на Черно море Актау и Митрович не се разбраха за една топка и бранителят попречи на вратаря да я улови. При опита си да я изчисти обаче тя се отби в крака на Иванов и така Левски стигна до аванс.

Точно десет минути след това преднината на домакините бе удвоена. Паулиньо бе точен от 5-6 метра, след като бе намерен от Горанов.

В 34-ата минута попадение на Актау от Черно море бе правилно отменено заради засада, а минута след това Робърта направи резултата класически за домакините.

С хубав удар той прати топката в мрежата, а до почивката нямаше повече попадения.

Второто полувреме започна с положение за Черно море и в 47-ата минута Ндонгала можеше да намали, но му бе попречено да засече кълбото от близка дистанция.

Пет минути след това след удар от фаул Андраде прати топката над вратата.

В 63-ата минута съвсем правилно гол на Тиам бе отменен заради засада, а през следващите минути темпото поспадна.

В 75-ата минута Андраде пробва удар от дистанция, а Миятович нямаше проблеми да улови топката.

До самия край нямаше кой знае какви положения и резултатът се запази.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 3:0
1:0 Станислав Иванов 21
2:0 Паулиньо 31
3:0 Робърта 35

Левски: Миятович, Каргас, Миланов, Холмар, Тиам (67 - Найденов), Горанов, Мазурек (76 - Алар), Райнов, Робърта, Иванов (82 - Насиру Мохамед), Паулиньо

Черно море: Митрович, Попов, Панов, Димов, Актау (46 - Ндонгала), Хантакиас, Панайотов, Жоржиньо, Енрике, Минчев (78 - Илиев-младши), Андраде