Арда и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в първия мач от 16-ия кръг на футболната efbet Лига.

Дежурният реализатор на "червените" Мартин Камбуров откри резултата в 62-ата минута, но домакините изравниха четвърт час преди края на редовното време чрез Иван Коконов от дузпа.

Клубът от Кърджали събра 28 точки и се изкачи на трета позиция в таблицата, а ЦСКА 1948 вече има 24 точки и остава на пето място.

Момчетата на Николай Киров имаха по-чистите положения преди почивката, но вратарят на „червените“ Даниел Наумов блесна с решителни спасявания, а след паузата като резерва се появи легендата Мартин Камбуров.

Стрелецът имаше нужда само от четири минути, за да открие резултата със своя гол №246 в елитната група. Така опитният снайперист се приближи на само седем гола до рекорда на Петър Жеков в елита.

В 74-ата обаче Арда изравни. Водещият реализатор на „сините“ Иван Коконов вкара от дузпа своя осми гол за сезона.

Така Арда остава непобеден в Кърджали от 775 дни, защото през миналата кампания домакинстваше на „Лаута“, а през тази няма поражение вкъщи, където за последно отстъпи пред Царско село с 0:1 през 2018 година във Втора лига.

Арда - ЦСКА 1948  1:1
0:1 Мартин Камбуров - 62'
1:1 Иван Коконов 74', дузпа

Арда: 12. Иван Караджов (к), 4. Милен Стоев, 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 24. Ребин Сулака, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 80. Лъчезар Котев
Треньор: Николай Киров

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 14. Димитър Савов, 21. Венцислав Василев, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 26. Серкан Юсеин, 10. Васил Шопов, 70. Георги Русев, 7. Марио Топузов, 99. Андон Гущеров (к), 33. Галин Иванов
Треньор: Красимир Балъков