Арда постигна обрат с 2:1 у дома срещу Ботев Пловдив и запази шансове за седмото място в Първа лига, даващо право на бараж за евротурнирите.
В 7-ата минута Радослав Цонев опита да се разпише от фаул, но Георги Аргилашки се справи с опасността.
Точно 11 минути след това удар с глава на Мартин Секулич беше спасен от Анатоли Господинов, след точно половин час игра опит за гол на Виктор Генев беше блокиран.
Десет минути преди почивката Антоан Бароан шутира, Господинов отби, но Мартин Секулич отблизо с добавка откри резултата.
Арда започна по-силно след почивката и веднага потърси изравнителен гол. В 51-вата минута Преслав Боруков шутира от далечна дистанция, а топката премина на близо до дясната греда на вратата на гостите.
По-силната игра за домакините доведе до изравняване в 62-ата минута, когато Светослав Ковачев центрира на втора греда, където Светослав Иванов запази топката в очертанията на терена и върна назад към точката за изпълнение на дузпа, където Ковачев със силен шут направи 1:1.
По-малко от 150 секунди след това Радослав Цонев центрира от ъглов удар на първа греда и Светослав Ковачев засече топката от въздуха, пращайки я във вратата на Ботев.
До края на двубоя Арда имаше предимство и Преслав Боруков и Цонев пропуснаха да направят успаха за домакините по-изразителен.
"Жълто-черните" са на десето място след последния мач на треньора Бруно Балтазар. Арда е на осма позиция и изостава на 5 точки след Славия. Двата отбора ще си оспорват правото да играят плейоф за класиране в Лигата на конференциите.








Пуснаха Мавродиев под гаранция от 50 000 евро
Шест месеца след трагедията: Свалят полицейската охрана на хижа "Петрохан"
Пожар затвори пътя Асеновград - Кърджали (+СНИМКИ)
22 години след трагедията: Допуснаха международна правна помощ по делото с потъналия кораб „Хера“
"Взех 650 евро заплата, 350 дадох за ток": Медици излязоха на протест (СНИМКИ)
Временно затворен за движение е пътят Асеновград - Кърджали заради пожар
Хиперколата на BYD ще атакува 500 км/ч през ноември
Mazda патентова интересна нова технология за хибриди
Първото Audi RS Q5 в историята излезе на пътя
Тол камерите вече ще ни снимат и за моментна скорост
Ботевград е домакин на лагера на националите по таекуондо
Юри де Соуса: Не съм доволен от съдейското решение, но го приемам (ВИДЕО)
UFC освободи Мишел Перейра след загубата от Шара Булет
Рикардо Лукеи: Трябваше да заложа повече на бокса в битката с Мирно (ВИДЕО)
СЗО: Почти 40% от случаите на рак са предотвратими
Съвети за грижа за кожата при тинейджърите
Безплатни прегледи за рак на гърдата ще се проведат в Разград
Тиквичките са полезни за очите
Коментари
Напиши коментар15:47 | 24 апр 2024 г.
07:35 | 24 май 2023 г.
23:15 | 23 май 2023 г.
Напиши коментар