Пирин Благоевград спечели местното дерби срещу Септември Симитли. "Орлетата" се наложиха с 2:0 на стадион "Христо Ботев".

Срещата започна с натиск на Пирин, но домакините пропуснаха няколко добри положения за гол.. В самия край на първата част "орлетата" успяха да открият резултата. Карачанаков центрира от корнер и намери свободния Спас Георгиев, който стреля директно от въздуха и прониза вратата на гостите.

В 60-ата минута Конър Хендерсън центрира в наказателното поле от ъглов удар. Александър Дюлгеров с глава насочи кълбото във вратата на гостите за 2:0.

До края на мача Септември опита да върне поне едно попадение, но не успя и срещата завърши с успех за Пирин Благоевград.

По този начин тимът на Уорън Фийни записа шеста поредна победа и дръпна с пет точки пред втория Локомотив (Сф), който обаче има мач по-малко.