Българският национален селекционер Георги Дерменджиев сподели пред Диема своята гледна точка във връзка с редица теми, сред които решенията на УЕФА за Евро 2020 и баража с Унгария и сложната обстановка във връзка с пандемията от коронавирус.
За финал Дерменджиев отново потвърди, че Ивелин Попов е отказал предложение да се върне в националния ни отбор, но все пак отдаде чест на бившия ни капитан за всички негови успехи по време на кариерата му с екипа на „трикольорите“.
„Според мен отменянето на баража беше най-адекватното решение, което можеше да се предприеме. Ние трябва да се съобразим с цялостната обстановка. За момента ще трябва да играем в началото на юни, но ще трябва да се надяваме всичко да мине добре и да започнат отново клубните шампионати“, започна селекционерът на България.
„На този етап е по-важно да се спре вируса. Играчите имат достатъчно воля и достатъчно добри треньори, които ще ги вкарат отново в добра форма. Гледаме как ще се развият темите във връзка със здравето на народа. Оттам нататък ще се нагласяме към обстоятелствата“.
„Най-важно е здравето на нацията. Както ни позволи времето, така ще работим. Като планиране ще се нагласяме спрямо обстановката. Ще наблюдаваме повторно играчите и ще бъдат извикани най-добрите“.
„На Ивелин му прави чест и трябва да му благодарим за отделеното време в националния. Той е конкретен и изпълнява заръката си. Имахме приятелски разговор с него, в който той държи на това, което каза. Трябва да му благодарим затова, което направи през целия си период в националния отбор“.
„В една така обстановка целите си остават същите, но нека първо да се нормализира ситуацията. Ние ще се нагодим оттам насетне и ще трябва да сме готови за момента, в който УЕФА определи датите“, завърши Дерменджиев.








Късна емисия
Жертвите по пътищата: След всяка трагедия обещания, след това - още загинали
Екоминистърът освободи шефа на РИОСВ - Бургас
Любов, която устоя на времето: Барак и Мишел Обама с откровени признания
Геодезистът от случая "Баба Алино" излиза от ареста, за да се грижи за болния си баща
10 неща за перфектна визия на плажа
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
БФ Борба нареди да бъде извършена проверка относно загиналата състезателка от националния отбор Жанет Немет
Али Юзеир в опасна битка с ирландец по пътя към SENSHI Grand Prix титлата
Фабиан Лорито: Влизам в SENSHI Grand Prix за титлата!
Напрежение в „Александровска“ заради гладната стачка на проф. Милена Шиварова, Здравното министерство разпореди проверка
ББА: Бюджетът на НЗОК трябва да гарантира устойчивост на болничната помощ
Пирогов извърши първата у нас операция на „пеперудено дете“
Внимавайте с котките и недосготвеното месо заради токсоплазмоза
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар