Трима български футболисти са получили сравнително добри оценки за представянето си на стадион "Борис Пайчадзе" турнира УЕФА Лига на Нациите между Грузия и България, завършил 0:0, пишат медиите в страната, цитирани от БТА.
Грузинците тотално доминираха в неделната среща, и според платформата statsperform.com всички техни футболисти са с по-добри показатели от съответните си по позиции български играчи. Но има трима играчи от селекцията на временния селекционер Георги Иванов-Гонзо, които могат да бъдат спокойни, че са покрили добро ниво.
Това са централният защитник Пламен Гълъбов, халфът Георги Костадинов и крилото Мартин Минчев. Веднага след тях тримата е и вратарят Николай Михайлов, който запази вратата на България без попадение. Най-висока е събирателната оценка на Гълъбов – 7.8, следващите двама са с по 7.3 и 7.2.
Най-добър играч във въпросната среща се оказва номер 7 от домакините Хвича Кварацхелия, който има общ рейтинг близо 9 или 8.9 точки. Бъдещото попълнение на Наполи е номер 1 по брой спринтове, успешни пасове в третата третина, както и успешни комбинации с топка напред. След него е другият флангови нападател на домакините Aнзор Меквабишвили, а по-надолу са Лаша Двали и Гурам Кашия.
Спортният вестник "Лелу" пише, че Пламен Гълъбов и Мартин Минчев са двама от впечатлилите футболисти, както и халфът Георги Костадинов – номер 1 по пробягана дистанция. Всъщност Гълъбов беше изключително стабилен в защита и в една ситуация спаси попадение в нашата врата, изчиствайки от голлинията. Трите удара на България към вратата на Грузия пък бяха два на Костадинов и един на Мартин Минчев. Минчев и Костадинов пък са хората с най-много спечелени единоборства.
Цитиран от ambebi.ge, полузащитникът Ника Квексекири обаче съжалява за пропуснатата победа, най-вече заради препълнения стадион: "Имах чувството, че цялата нация се събра около нас заради предишните ни успехи. Наистина имаше много положителна емоция, която влезе в отбора. Жалко е, че не можахме да отразим това в резултата.
Да победиш някого днес не е лесно, особено когато играеш два поредни мача. Българският отбор е наистина с добри играчи, които са проучили нашите силни и слаби страни.
Трудно беше да пробие толкова стегната защита, каквато направи България в собственото си поле. Но 10 точки от 4 мача ни дава огромно предимство да завършим първи в тази група".
Снимка: Lap.bg







Рецепта от тефтера на баба: Празнична питка
Три зодии ще се къпят в пари в седмицата от 15 до 21 декември
Чести грешки, които допускаме при носенето на парфюм
Учени създадоха почти невидима изолация за прозорци
Коремните мазнини след 50 години повишават риска от смърт с цели 83%
Какво представляват Социалните предприятия за хора с увреждания?
Древно езеро, изчезнало преди 100 000 години, се появи отново
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар03:08 | 24 апр 2024 г.
06:45 | 15 юни 2022 г.
06:45 | 15 юни 2022 г.
22:48 | 14 юни 2022 г.
22:07 | 14 юни 2022 г.
21:37 | 14 юни 2022 г.
19:45 | 14 юни 2022 г.
Напиши коментар