Националният отбор на България отново не успя да запише победа и стигна само до равенството 0:0 при гостуването си на Грузия в среща от Лига на нациите.

Така националният ни отбор продължава да няма победа като гост вече над 3 години и 9 месеца. За последно с Петър Хубчев начело „лъвовете“ удариха с 2:1 Словения в Лигата на нациите. Този двубой се игра на 6 септември 2018 г. След това записахме цели 22 срещи, в които така и не успяхме да победим какъвто и да било противник.

Срещата в Тбилиси не предложи особени футболни достойнства и заслужено двата отбора си поделиха по точка.

Равенството донесе на националите ни скъпоценна точка, която им даде глъдка въздух в битката им с Гибралтар за третото място в групата. Лидер е Грузия с 10 пункта, пред Северна Македония с 7, България е с 3, а Гибралтар само с 1 точка.

По този начин България записа три равенства - срещу Северна Македония (1:1), Гибралтар (1:1) и Грузия (0:0), като и една загуба от Грузия (2:5).

Грузинците започнаха много активно и до третата минута на три пъти бяха създали напрежение пред вратата на Николай Михайлов. В един от случаите дори искаха и дузпа, но се видя, че Андриан Краев е препънал при падането си Кварацхелия без никаква умисъл.

Преди почивката българският отбор, който основно играеше в собствената си половина, имаше две полувъзможности. В 18-ата минута Мартин Минчев проби от лято, но стреля в аут. След това пък Георги Костадинов с глава не беше точен след изпълнен фаул от централната зона от Георги Миланов.

През втората част България опита да изнесе играта в по-предни позиции, а временният треньор Георги Иванов направи една промяна, вкарвайки Георги Минчев вместо Атанас Илиев.

Но грузинците не спираха да атакуват и в 61-ата минута Турицов не успя да се ориентира при дълъг пас. Топката попадна у Кварацхелия, който прехвърли излезлия да го срещне вратар Михайлов. Пламен Гълъбов обаче следеше ситуацията и изчисти топката на метър пред голлинията.

При последвалото центриране от дясно Микаутадзе нанесе изстрел с глава, но българският вратар този път на мястото си спаси.

Промените в българския състав продължиха с влизането на Кристиян Малинов. Халфът на белгийския Льовен се включи много добре и помогна на Георги Костадинов в средата на терена, като Георги Миланов получи по-офанзивни функции. Атаки към Лория обаче нямаше с изключение на още един опит за удар на Костадинов след пробив и подаване на Недялков от ляво.

С напредването на времето Грузия отново вдигна оборотите на своите атаки. Пет минути преди края Зивзивадзе проби от ляво през Турицов и центрира към Китеишвили. Ударът му обаче беше блокиран от Гълъбов в корнер.

До края на срещата грузинците опитаха центрирания от фланговете, но крайно добре подреденият български отбор успя да удържи нулевото равенство.

Грузия - България 0:0

Грузия: 1. Джоджи Лория, 23. Лаша Двали, 4. Гурам Кашия, 3. Давид Коколава, 15. Иракли Азаров, 11. Сава Лобджанидзе, 14. Анзор Меквабишвили, 16. Ника Квеквескири, 7. Кхвича Квараскхела, 8. Валери Квазаишвили, 22. Джорджес Микаутадзе

България: 13. Николай Михайлов, 2. Иван Турицов, 4. Божидар Чорбаджийски, 21. Пламен Гълъбов, 14. Антон Недялков, 19. Мартин Минчев, 7. Георги Костадинов, 17. Георги Миланов, 20. Андриан Краев, 9. Атанас Илиев, 22. Илиян Стефанов