Димитър Бербатов е един от най-близките приятели на Стилиян Петров и във футбола, и в живота, така че беше логично да бъде от главните действащи лица в днешния благотворителен Мач на Надеждата. Срещата на Националния стадион "Васил Левски" противопостави български и чуждестранни звезди и завърши при равен резултат 3:3.
Приходите от срещата, както и в другите начини за набиране на средства, ще бъдат предадени на хора, които се борят с онкологични заболявания. Самият Петров мина през подобно изпитание и именно това е причината да се ангажира с такава благотворителна дейност.
"Важното е, че се получи хубаво, емоционално събитие, заредено с положително настроение. Днес е голям празник - Денят на Съединението, така че когато сме задружни, всичко е възможно. Има различни начини на подкрепа, правете го! Каузата е важна! Опитахме се, въпреки възрастта, да направим някакво шоу и мисля, че се получи. Вкарах гол, свърших си работата. Но не само - да си част от колектива, преди мача, в съблекалнята, това е много хубаво и сплотява. Подобрява се приятелството и когато го правиш в рамките на една такава благотворителна кауза, е още по-хубаво!", заяви голмайстор номер 1 в историята на българския национален отбор.
"Една кауза, която ни обедини и показва, че когато са такива моменти, го правим така задружно. Стана хубав празник, видях стари познати, забавлявахме се. Вкарах гол, свърших си работа. Случи се и старата комбинация Мартин Петров центрира и аз вкарвам гол. Въпреки че на малко по-бавна скорост се случи. С някои се видяхме след много време, но най-важното е каузата, за която се бяхме събрали", завърши бившият нападател на Манчестър Юнайтед и кандидат за президент на БФС.







Григор Димитров и Виктория Томова в ранглистите в края на годината
Бунт в Еквадор: 31 затворници са убити по време на размириците
С кеф на училище в Рибново: Кабинети на световно ниво за учениците (СНИМКИ)
Зареждат банкоматите с евро на 1 януари
Желязков за “Лукойл”: Обсъждат се няколко имена за особен управител
Зеленски пред "Гардиън": Всички по света се страхуват от Тръмп, ние сме приятели
Каримански за бюджета: Това е порочна практика от 2023 година
Берлинска пасторка благослови връзката между четирима мъже
BMW i8, принадлежало от Марадона, се продава на търг
Дания и Норвегия в паника заради китайски електрически автобуси
За какво служат спойлерите в горната част на петата врата
Нов скандал – забраниха на АвтоВАЗ да продава основен модел в Русия
Чимаев иска битка с Перейра: Какво чака?
Прохазка разказа как веднъж е направил 1000 бърпита
Драгомир Петров: „На 6 декември излизам на 100%! Очаквайте най-здравата битка на SENSHI 29!“
Андрей Арловски: „Абсолютно съм готов да се бия с Джейк Пол през декември“
Травми, засягащи зъбите
Симптоми при намалена и повишена функция на щитовидната жлеза
Диабетна нефропатия – едно от късните усложнения на захарния диабет
ДНК-цветя с потенциал в лечението на рак
Коментари
Напиши коментар19:06 | 24 апр 2024 г.
09:12 | 7 сеп 2023 г.
21:21 | 6 сеп 2023 г.
21:00 | 6 сеп 2023 г.
Напиши коментар