Андреа Кими Антонели и Джордж Ръсел все още са свободни да се състезават, след  като изясниха нещата помежду си след драмата в спринта вчера. 

Тогава те леко се докоснаха, след като италианецът атакува съотборника си и лидер в състезанието, а британецът се защити доста агресивно. 

Кими излезе от пистата, а след като опита нова атака малко по-късно, допусна грешка и загуби второто място от Ландо Норис, така че преднината му в класирането бе намалена на 18 точки. 

„Все още сме свободни да се борим един с друг, но по по-умен начин. Всеки път, когато имам възможност ще опитвам да я използвам. Сега и двамата може би бяхме на лимита, но по-важното е, че изяснихме нещата и продължаваме напред. Говорихме и с Тото, така че сега всичко е наред“ заяви Кими. 

„Разговорът бе добър, защото имаше нужда от такъв. Когато си в колата има емоции, но няма нищо лично, така че сега това е история и гледаме напред. Ние продължанаме да се уважаваме и ще продължим да се състезаваме. Знаем основното правило никога да не се удряш със съотборника си, а това все пак се случи в спринта, но за радост не бе сериозно“ изтъкна Ръсел. 

Довечера двамата пак ще бъдат един до друг на старта на основната надпревара, след като Джордж отново победи Кими в квалификацията. От втора редица ще започнат пилотите на Макларън – Ландо Норис и Оскар Пиастри, но състезанието може и да се обърка сериозно заради очаквания дъжд.