Призив за отлагане на игрите на 32-ата лятна олимпиада има от днес и от френската атлетическа федерация, пише "Стандарт".
По програма Олимпиадата в японската столица трябва да се проведе от 24 юли до 9 август, но според мнозина това е невъзможно заради пандемията от коронавирус, която отмени редица олимпийски квалификации и не позволява на спортистите да водят нормална подготовка.
"Не можем да приемем, че Международния олимпийски комитет не се вслушва във водещия олимпийски спорт. Всички са съгласни, че Игрите не могат да се състоят на планираните дати", заяви президентът на Френската атлетическа федерация Андре Жиро, присъединявайки се към думите на шефа на Световната атлетика Себастиан Коу. Същото е желанието и на атлетическите федерации на САЩ и Испания.
"Ако кризата се овладее до края на май, е възможно Игрите да се проведат през есента. Но третият вариант предвижда отлагане с шест месеца или половин година. Как можем да съберем 11 хиляди спортисти на едно място в олимпийското селище след по-малко от четири месеца. Спортистите са в стресова ситуация и ние трябва да ги успокоим. Не можем да отлагаме повече", допълни Жиро.
В същото време здравният министър на Франция Оливие Веран заяви, че не би пуснал френските спортисти да пътуват до Токио за Олимпиадата, за да предпази здравето им.
"Имам ли право да искам за отлагането на Олимпийските игри като здравен министър? Не. Бих ли пуснал днес френски спортисти да пътуват за Япония или бих ли искал от тях да водят подготовка? Отговорът също е не", каза Веран. МОК обяви, че много скоро ще вземе решение за бъдещето на игрите в Токио.







От Добри Христов и Панчо Владигеров до днес: Фестивалът "Варненско лято" отбелязва вековен юбилей
Психолог: Ще изискват 15 години обучение за практикуване на психотерапия в болница
Българите в чужбина са богатство за страната ни, каузите ги сплотяват и обединяват
Борисов: Не бях подготвен да ми свалят охраната, не познавам Пепи Еврото
Шофьор с 1,07 промила алкохол се готвел да вози деца на екскурзия до Русе
Шофьор загина при катастрофа на пътя Хасково - Минерални бани
Ще бъде създадена Комисия за противодействие на корупцията
Alfa Romeo заменя Stelvio и Giulia с нов SUV
Audi залага всичко на Q9 – новият SUV получава важна технология
Скритите щети по колите втора ръка се увеличават
Таен бутон спасява от кучешки студ на паркинга, без да хаби гориво
Усик каза дали ще се бие с друг непобеден шампион
България с четирима боксьори на „Айндховен Къп“
Райън Гарсия иска големи битки със Стивънсън и Джервонта
Брутални пари! Верхувен прибира рекордна сума срещу Усик (ВИДЕО)
Бял бор — природна аптека от върха до корена
Раздразнена кожа след бръснене – как да се справим и каква е причината?
Гадене при бременност - кога е нормално и кога да потърсим помощ?
Болест на Шагас или американска трипанозомоза и рисковете за пътуващите в Латинска Америка
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар