Антъни Джошуа смята, че само мач срещу британския му сънародник Тайсън Фюри може да определи най-добрия професионален боксьор в тежка категория. 30-годишният Джошуа победи по точки мексиканеца Анди Руис през декември в Саудитска Арабия и си върна шампионските колани във версиите IBF, WBA, WBO и IBO.
Джошуа за пореден път опитва да избегне задължителен мач с българина Кубрат Пулев. Двамата трябва да се бият за титлата на IBF, но заради пандемията от коронавирус датата на срещата два пъти бе променяна.
Първоначално мачът трябваше да се състои на на 20 юни, но заради случващото се с вируса в цял свят бе отложена. Все още няма насрочена нова дата, а Пулев спомена, че може двубоят да се проведе на 25 юли.
Антъни Джошуа обаче отново се опитва да се размине с битката, за да се изправи срещу Тайсън Фюри, който спечели титлата на WBC в мач с Дионтей Уайлдър.
"Много искам мач с Фюри. Той и Уайлдър се гласят за трети мач, а и двамата са при промоутъра Боб Аръм. Така, че лесно може нещата да се случат и Тайсън да се бие с мен".
"Много искам да кажа на Пулев: "Най-добре е да се отдръпнеш", а след това да се обадя на Уайлдър: "Почини си, хапвай си хубаво пиле, а ние в Англия ще определим абсолютния шампион". Този обединителен мач трябва да се случи. И сега е идеален момент", каза Джошуа.








Българин преби приятелката си във Виена и заплаши да я убие
Емануил Йорданов за скандала "Баба Алино", екстрадицията на Мавродиев и Невзоров
Хаджигенов за смяната на ВСС: ГЕРБ на квадрат, само че със зелени чорапи
Везиева за Бюджет 2026: Предпазлив, трябва ни управленска програма
Не парите, а тези 5 качества печелят женските сърца
Шестима убити при стрелба в младежки център в Германия
Брюксел отбелязва независимостта на САЩ с концерт и шоу с дронове СНИМКИ
Турция с нова ракета: защо Западът реагира толкова остро
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
БФ Борба нареди да бъде извършена проверка относно загиналата състезателка от националния отбор Жанет Немет
Али Юзеир в опасна битка с ирландец по пътя към SENSHI Grand Prix титлата
Фабиан Лорито: Влизам в SENSHI Grand Prix за титлата!
Напрежение в „Александровска“ заради гладната стачка на проф. Милена Шиварова, Здравното министерство разпореди проверка
ББА: Бюджетът на НЗОК трябва да гарантира устойчивост на болничната помощ
Пирогов извърши първата у нас операция на „пеперудено дете“
Внимавайте с котките и недосготвеното месо заради токсоплазмоза
Коментари
Напиши коментар01:21 | 17 апр 2020 г.
16:46 | 16 апр 2020 г.
Напиши коментар