България завърши с четвърто място участието си на Световното първенство по вдигане на тежести за мъже и жени в Ташкент. В кат. 109 кг Христо Христов се нареди веднага след медалистите с двубой 388 кг.
Европейският вицешампион и пети на Олимпиадата в Токио направи перфектно състезание с 6 успешни опита: 170 кг, 176 кг и 178 кг в изхвърлянето, плюс 200 кг, 206 кг и 210 кг в изтласкването. Това нареди Христов четвърти място в крайното класиране. Шампион с 433 кг стана Акбар Джураев от Узбекистан, пред неговия сънародник Руслан Нурудинов с 421 кг, бронзът бе за арменеца Симон Мартиросян с 416 кг.
Равносметката на България от Световното в Узбекистан е един златен и един бронзов медал само в двубоите, а с тези в отделните движения отличията ни са общо пет. 17-годишният Карлос Насар грабна титлата при мъжете в кат. 81 кг със злато в двубоя и световен рекорд изтласкването, плюс сребро в изхвърлянето.
Преди това, още в първия ден на шампионата Ангел Русев отвоюва злато в изтласкването и бронз в двубоя при най-леките – в кат. 55 кг. Валентин Генчев се нареди пети в крайното класиране и в изтласкването на кат. 67 кг, вчера Васил Маринов зае шесто място в двубоя на кат. 102 кг, днес Христо Христов е четвърти в кат. 109 кг, а травма спря от участие европейската шампионка Надежда Мей-Нгуен при най-леките дами.
Карлос Насар, Васил Маринов и Христо Христов, заедно с треньорите се завръщат от Узбекистан в България в петък, 17 декември с полет през Истанбул, очакван на Аерогара София в 9.20 сутринта, българите ще излязат през ВИП сектора на летището.







Шум, бетон и жеги: Как животните се променят, за да оцелеят сред хората?
Късна емисия
За наказание: Пратиха в “месомелачката” руски войник облечен в рокля (ВИДЕО 16+)
Китай тества Z-10 за опасни мисии: щурмовите хеликоптери тренират полети под радара
Как войните между Иран и Украйна се превърнаха в един енергиен шок
Меган Маркъл по бански в басейна за ЧРД
Германци доработиха Ferrari 12Cilindri Spider
Дори малко мръсотия върху джанта води до загуба на контрол
Защо старт-стоп бутонът изчезва от новите коли
Графити по цял свят разкриха Smart #2 преди премиерата му
Grappling Grand Prix 88 събира елита на българския граплинг през октомври
Питър Фюри защити Антъни Джошуа: Проблемът не е в брадичката, а в психиката
Националите по бокс с ключов лагер преди Европейското първенство
Рико Верхувен иска реванш с Олександър Усик: Имаме недовършена работа
Можем ли да живеем до 146 години, а и повече?
Как да изберем протеинов шейк и за какво трябва да внимаваме?
Психология за родители: Режимът и чувството за предвидимост
Защо рискът от исхемичен инсулт се повишава в горещините?
Коментари
Напиши коментар18:02 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар