Миналогодишният шампион на "Мастърс" Стюърт Бингам победи Шон Мърфи с 6-3 и се класира на 1/2-финал в турнира.

Като цяло Бинго бе по-добрият играч в двубоя, а Мърфи затвърди впечатленията през сезона, че не се намира в много добра форма.

Мачът започна с фрейм в актива на Магьосника, но Бингам отговори със сенчъри брейк от 133 точки и показа на Мърфи, че няма да му бъде лесно.

След третата партия Шон отново дръпна в резултата, а четвъртият фрейм бе доста оспорван, но отиде на сметката на Бингам и така двамата се оттеглиха на почивка при 2-2.

След паузата на масата имаше само един играч и това бе Стюърт Бингам. Той взе 4 от следващите 5 фрейма и така оформи крайния резултат от 6-3 в негова полза.

Световният шампион от 2015-та година ще очаква победителя от мача между Стивън Магуайър и Ян Бинтао, който ще се играе утре от 15:00 часа.