Марк Алън грабна 12-ата си титла в снукъра след драматичен финал и 9-8 срещу Джоу Юелонг на финала на „Инглиш Оупън“.
Пистолета прибра 100 000 паунда от наградния фонд, но трябваше здраво да се потруди за успеха, въпреки че водеше с 6-2 след първата сесия и със 7-3 в началото на втората.
Китаецът спечели обаче 5 поредни фрейма с отлична игра, като измъкна една от партиите след 72, при положение, че съперникът му бе направил 60. След още една серия от 60 и 53 нещата за Алън изглеждаха доста зле.
Марк направи 71 в предпоследния фрейм, но противникът му измъкна необходимите точки от фаул и пропусна зелената, с която да спечели мача. В решаващата партия Алън направи 61 и това му стигна за триумфа.
Интересното е, че това бе трети пореден турнир след тези в Саудитска Арабия и У Хан, които бяха спечелени в последен фрейм, което се случва за първи път в историята.
Играчите обаче нямат много време за почивка, след като днес започва Бритиш Оупън и още тази вечер Алъ ще играе с Юн Жиан.







Хороскоп за 13 май 2026: Романтика и добри финансови възможности за зодиите
Как стресът променя тялото и психиката ни
Рецепта за хрупкав карфиол с мед и чили
Проблемната кожа може да е знак за вътрешен дисбаланс
Изкуствен интелект управлява кафене в Стокхолм
Американската армия получава безпилотни наземни машини Hunter WOLF
В украинския щаб, който променя хода на войната срещу Русия
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Как Nissan Qashqai направи революция с видимостта
Европейска държава настига Норвегия по дял на ЕV
Георги Мърков-младши ще спори за европейската титла в Самоков
160 боксьори от България си дават среща на шампионата в Плевен
Георги Мърков е на полуфинал на Европейското по борба в Самоков
Дея Пеева отпадна в първия кръг на Европейското по таекуондо
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар