Повече от 30 години след първия мач помежду им, Джон Хигинс и Марк Уилямс продължават да впечатляват край зеленото сукно. 

Снощи шотландецът надви съперника си от Уелс с 10-8, за да стигне до 1/4финалите на Шампионата на Тура в Манчестър. 

Двубоят мина през сериозни обрати, след като Хигинс водеше с 6-2 след първата сесия, но след това се стигна до 8-8 преди четирикратният световен шампион да вземе мача след серии от 48 и 52. 

„Все още е много специално да играя срещу Марк, а да го победя е наистина страхотно. За първи път се срещнахме, когато бяхме още на 15 години и 35 години продължаваме да го правим в големи зали. Знаех, че той ще се върне след аванса ми в началото и съм радостен, че удържах“ заяви Хигинс, който сега ще играе срещу Марк Селби. 

Крис Уейклин пък спечели 8 поредни фрейма, за да обърне У Изъ от 2-6 до 10-6. Това е първото участие на англичанина в турнира и сега ще играе със световния шампион Джао Синтон. Другите мачове са Нийл Робъртсън – Бари Хоукинс и Шон Мърфи – Джъд Тръмп.