
Републиканското първенство по УШУ, Кунг Фу, Биндао и Туишоу в премина с над 220 участия на състезатели от цялата страна.
Град Елин Пелин беше домакин на Републиканското първенство по УШУ, Кунг Фу, Биндао и Туишоу – най-престижният форум на национално ниво за китайски бойни изкуства у нас.
Събитието беше организирано от Българска федерация по УШУ (БФУ), с подкрепата на Община Елин Пелин и Министерството на Младежта и спорта, и привлече състезатели от 11 отбора от цялата страна.
Демонстрирани бяха широк спектър от дисциплини и високо спортно ниво. Състезанията се проведоха на две полета, с участието на два професионални екипа от съдии, които демонстрираха високо ниво на обективност и коректност. Представянето на съдиите е резултат от поредица от сертификационни семинари, организирани от БФУ, които имаха за цел да повишат квалификацията им.
Участниците се състезаваха в спортно и традиционно УШУ, обхващащо дисциплини като:
• Тайдзицюан (Тай Чи)
• Винг Чун
• Чанцюан
• Нанчуан
• Шаолин
• УШУ Биндао
• Туишоу (статично и динамично)
• Контактни УШУ Биндао двубои
Първенството се отличи не само с мащаба си, но и с високото техническо и тактическо ниво на състезателите. Атлетите показаха мотивация, боен дух и дисциплина, а публиката стана свидетел на множество вълнуващи срещи и майсторски изпълнения.
Форумът затвърди репутацията на УШУ в България като динамичен и развиващ се спорт, в който традицията и съвременната методика вървят ръка за ръка. Събитието беше пример за добра организация и сътрудничество между федерация, клубове и местната власт, което създаде отлични условия за изява на младите таланти.
Републиканското първенство по УШУ в град Елин Пелин остави след себе си силно впечатление, показвайки, че спортът у нас продължава да расте и вдъхновява нови поколения бойци и почитатели на източните изкуства.
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар