Микаела Шифрин спечели нощния слалом в Куршевел от Световната купа по ски алпийски дисциплини при жените.

30-годишната американка даде общо време от 1:42.50 минути (49.77 и 52.73 секунди). Така тя постигна общо 105-та победа в стартовете за Големия кристален глобус. 

Петкратната носителка на световната купа изпревари с 1:55 секунди Камий Раст от Швейцария и с 1:71 германката Ема Айхер, които допълниха челната тройка в състезанието. Шифрин постигна рекордната седма победа на трасето в Куршевел.

След изминалите 11 кръга в генералното класиране за Големия кристален глобус продължава да води фаворитката Микаела Шифрин с 558 точки, пред Алис Робинсън от Нова Зеландия с 394. На трета позиция до момента е Камий Раст с 343 пункта.

Шифрин е лидерка и в подреждането за малкия кристален глобус в слалома с 400 точки, докато Лара Колтури е втора с 220.